iGostyn.pl reklamy
Z policji

Podsumowali akcję „Znicz 2023”

Zdjęcie: KPP Gostyń

Akcja „Znicz 2023” rozpoczęła się na naszych drogach 31 października i trwała do 2 listopada. Przez trzy dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy odwiedzali groby najbliższych w naszym powiecie, jak również tych, którzy wyruszyli w daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich.

Przez cały okres trwania akcji policjanci dokonywali kontroli w rejonach cmentarzy. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci byli obecni nie tylko w rejonach cmentarzy, ale również monitorowali sytuację na głównych trasach dojazdowych do cmentarzy. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a także utrzymanie płynności na głównych ciągach komunikacyjnych.

Wykonana praca przyniosła oczekiwane efekty. W trakcie 3 dni trwania działań na drogach powiatu gostyńskiego odnotowano 4 kolizje drogowe, nikt nie został ranny i nie odnotowano żadnych wypadków drogowych. Podczas prowadzonych kontroli ujawniono 78 przekroczeń dozwolonej prędkości, w tym 43 to przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Trzy osoby straciły prawo jazdy. Dwie za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, a kolejna za przekroczenie ilości punktów karnych. Zatrzymano dwóch kierujących, którzy kierowali pojazdami po alkoholu. Dodatkowo zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych.

Pomimo zakończenia akcji policjanci apelują do kierujących pojazdami, o zachowanie szczególnej ostrożności.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę