DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plConditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Z policji

Podszywają się pod seniorów, nawiązują znajomość, potem zdobywają środki

2021-02-15 14:07:05

W dzisiejszych czasach Internet jest nieodzownym elementem życia u większości osób, w tym również seniorów. Informacje i ciekawostki jakie można w nim znaleźć niewątpliwie działają jak magnes na użytkowników. Ale Internet to nie tylko wiedza, lecz także ogrom ukrytych zagrożeń.

Duża grupa osób szuka w Internecie przyjaciela, osoby z którą można porozmawiać tak naprawdę o wszystkim. Bo przecież nawet jeśli zdradzimy komuś swój sekret czy wstydliwy problem zawsze możemy zakończyć relację. Wystarczy kliknąć na krzyżyk i zamykamy internetowe okno, a z nim dopiero co zawartą znajomość. W rzeczywistości do końca tak nie jest, gdyż jak powszechnie wiadomo w Internecie nic „nie ginie”. Wszystkie zdjęcia czy informacje, które zostały przez nas tam zamieszczone, inne osoby mogły zapisać na stałe na dysku swojego komputera.

 

Coraz częściej oszuści podszywają się na portalach dla osób samotnych pod innych seniorów nawiązując znajomość, która najczęściej ukierunkowana jest na wyłudzenie pieniędzy. Najpierw przez dłuższy czas utrzymują stały kontakt wzbudzając zaufanie, które nierzadko przeradza się w przyjaźń, a nawet miłość. Następnym krokiem jest dążenie do bliższego poznania, jednak zazwyczaj coś staje temu na przeszkodzie. W końcu dochodzi do sytuacji gdzie oszuści proszą o pieniądze np. na leki, na bilet czy inną ważną potrzebę, która uniemożliwia spotkanie.

 

Pamiętajmy żeby nie przelewać nieznajomym pieniędzy z kont bankowych, gdyż tak samo szybko jak rozpłyną się nasze oszczędności zakończy się również nasza znajomość z oszustem. Nigdy nie informujmy osoby poznanej w Internecie o swojej sytuacji majątkowej, a jeśli zauważymy, że komuś bardzo zależy na takiej wiedzy bądź dostępie do naszego konta, niech zapali się nam czerwona lampka alarmująca, iż mamy do czynienia z oszustem. W takiej sytuacji niezwłocznie poinformujmy o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. Działając w ten sposób uchronimy swoje oszczędności a może także innych osób, jeżeli w porę uda się zatrzymać oszusta.

Źródło: KPP Gostyń/KWP/MCW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl