iGostyn.pl reklamy
Z policji

Pojazd był niedopuszczony do ruchu, nie miał OC, tablice przełożono z innego pojazdu

Zdjęcie: KPP Gostyń

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu, kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy jadący przez Janiszewo. Na celowniku ręcznego miernika prędkości znalazł się peugeot, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h.

Jednak to nie był koniec. Funkcjonariusze ustalili także, że pojazd którym podróżował 64-latek z powiatu leszczyńskiego, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC i jest on niedopuszczony do ruchu drogowego, a tablice na nim umieszczone pochodzą od innego pojazdu.

W trakcie dalszej kontroli mundurowi ustalili, że kierowca kupił auto, które zostało wyrejestrowane na terenie Niemiec i nie zostało zarejestrowane w Polsce. 64 – letni kierowca tłumaczył, że tablice rejestracyjne z wyróżnikiem PL, przełożył z innego pojazdu aby dojechać do miejsca zamieszkania. Przyznał się również do faktu, że był świadomy iż pojazd ten nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.

W stosunku do 64- latka prowadzone jest postępowanie o czyn z art. 306c § 2 KK za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna odpowie również za przekroczenie prędkości oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Ponadto kierowcy grożą kolejne konsekwencje, gdyż jazda pojazdem bez aktualnej polisy OC skutkuje przekazaniem takiej informacji do Funduszu Gwarancyjnego co wiąże się z karą finansową.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę