iGostyn.pl reklamy
Z policji

Pojechał autostopem po prezent, odpowie przed sądem

Zdjęcie: Arciwum
Dużą czujnością wykazał się właściciel jednego ze śremskich sklepów, który ujął sprawcę usiłowania kradzieży komputera. 37-letni mieszkaniec Gostynia, który przyjechał do Śremu autostopem na tzw. gościnne występy, trafił w ręce policjantów. Następnie usłyszał zarzut i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

30 maja br., o godz. 14.25, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w jednym z miejscowych sklepów ujęto sprawcę kradzieży komputera.

 

Sprawą zajęli się policjanci patrolówki, a następnie kryminalni. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37-latek z Gostynia przyjechał do Śremu autostopem i udał się do sklepu z komputerami. Tam powiedział, że chce kupić komputer dla dziecka. Właściciel sklepu przedstawił więc mężczyźnie ofertę, jednak ten nie zdecydował się na żadną propozycję, tylko powiedział, że rozejrzy się jeszcze po sklepie. W pewnym momencie, kiedy właściciel przyjmował paczki od kuriera to zauważył, że mężczyzna zainteresowany komputerami pochylił się przy regale z tym sprzętem, a następnie zaczął się oddalać.

 

Zaniepokoiło to czujnego właściciela sklepu. Nagle zauważył on, że wychodzący mężczyzna trzyma pod kurtką komputer stacjonarny. Szybko zamknięto na klucz drzwi wejściowe do sklepu i wezwano Policję.

 

Funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego złodzieja, który został przewieziony do komendy. Tu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży komputera wartości 699 złotych, do którego się przyznał.

 

Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Źródło: KPP Śrem/Ewa KasińskaTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę