iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z policji

Policja ostrzega przed złodziejami!

2020-12-17 13:46:19

Zdjęcie: Archiwum
Okres przedświąteczny to dla wielu z nas czas zakupów. Zatem w galeriach handlowych i sklepach z pewnością pojawi się znacznie więcej osób. Niestety to również czas działania kieszonkowców i osób, które mogą chcieć pozbawić nas naszych oszczędności. Dlatego już dziś przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, by nie dać się okraść. Pamiętajmy także, że mamy stan epidemii. Obostrzenia sanitarne obowiązują nas wszystkich - także podczas robienia zakupów. Przestrzegając ich dbamy o zdrowie własne i innych.

W okresie przedświątecznym z galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych korzysta znacznie więcej ludzi. Musimy jednak pamiętać, że mamy stan epidemii. Zatem obowiązują nas wszystkich obostrzenia sanitarne. W sklepach także obowiązuje dystans społeczny oraz obowiązek zakrywania ust i nosa. Przed wejściem należy zdezynfekować ręce lub włożyć rękawiczki ochronne. Pamiętajmy, że o tym czy możemy wejść do sklepu czy będziemy musieli poczekać, poinformują nas jego pracownicy. Uszanujmy również obowiązujące godziny dla seniorów.

 

Z dnia na dzień parkingi przy galeriach handlowych mogą być coraz bardziej zakorkowane. Upewnijmy się, że zaparkowaliśmy swój samochód w miejscu dozwolonym. Pamiętajmy - blokowanie wjazdu lub wyjazdu jest podstawą do odholowania pojazdu. Uszanujmy miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, przewożących małe dzieci lub przeznaczonych dla służb ratunkowych.

 

Na uwadze powinniśmy mieć też swoje mienie znajdujące się w samochodzie. W aucie nie pozostawiajmy przedmiotów wartościowych tj. nawigacji GPS, telefonów komórkowych, torebek, tabletów itp. Warto również samochód zaparkować w miejscu widocznym i oświetlonym. Upewnijmy się, że samochód pozostawiamy pozamykany, a pasy bezpieczeństwa lub inne przedmioty, nie zostały przytrzaśnięte przez niedomknięte drzwi.

 

Pomimo obowiązującego dystansu społecznego, kieszonkowcy mogą próbować pozbawić nas naszego mienia. Pamiętajmy, że w takim przypadku wystarczy chwila nieuwagi. Im bliżej świąt, tym bardziej możemy być rozkojarzeni.

 

Aby nie stać się ofiarą kieszonkowców, nawet podczas codziennych zajęć, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • torebkę zamykaj i noś z przodu - nie odstawiaj jej na bok płacąc w kasie, pakując zakupy lub przymierzając ubrania w sklepie, złodziejowi wystarczy chwila nieuwagi;

  • pieniądze w torebce rozdziel  i schowaj w różne miejsca - w miarę możliwości nie zabieraj na zakupy większej ilości gotówki, zbędnych kart kredytowych i dokumentów

  • nie pokazuj innym zawartości portfela płacąc za zakupy;

  • nie prowokuj złodzieja strojem i biżuterią - kieszonkowcy często wcześniej obserwują swoje ofiary, zwracają uwagę przede wszystkim na osoby dobrze ubrane i wyglądające na zamożne;

  • złodzieje często sami tworzą tzw. sztuczny tłok, by ułatwić sobie kradzież - działają najchętniej w galeriach handlowych, dworcach, targowiskach itp.;

  • nie noś kluczy do mieszkania razem z dokumentami, w których jest podany twój adres zamieszkania - w razie ich kradzieży złodziej może też okraść twoje mieszkanie.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iGostyn.pl


Źródło: KWP OpoleW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.


iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl