DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plConditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Z powiatu

Policja podsumowała miniony rok w powiecie. Najwięcej przestępstw pomiędzy 14.00, a 22.00

2021-03-24 13:03:00

W 2020 roku na terenie powiatu gostyńskiego policjanci stwierdzili 966 przestępstw. To ogromny spadek w porównaniu z 2019 r. Wówczas odnotowano ich 3 012. Z kolei wskaźnik wykrywalności ogólnej 96,8 procent plasuje gostyńską komendę na pierwszym miejscu w Wielkopolsce, gdzie wynosi on 77 procent.

Na najbliższej sesji radni powiatowi omówią "Sprawozdanie z Działalności Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu". A w nim możemy przeczytać m.in., że stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu gostyńskiego należy ocenić jako bardzo dobry. (...) W 2020 roku policjanci naszej jednostki przyczynili się do zatrzymania wielu sprawców.

 

W minionym roku gostyńscy policjanci wszczęli 61. spraw najbardziej dokuczliwych społecznie, które dotyczyły rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, różnego rodzaju kradzieży, uszkodzeń mienia, bójek, pobić oraz uszkodzeń ciała. Z podziałem na gminy przedstawia się to następująco:

  • gmina Gostyń - 22 przestępstwa
  • gmina Piaski - 3 przestępstwa
  • gmina Borek Wlkp. - 12 przestępstw
  • gmina Pogorzela - 5 przestępstw
  • gmina Krobia 10 przestępstw
  • gmina Pępowo - 2 przestępstwa
  • gmina Poniec - 9 przestępstw

Wynika z tego, co możemy tez przeczytać w sprawozdaniu, że najbardziej niebezpiecznym regionem jest rewir Gostyń, Piaski. Najczęściej do przestępstw dochodzi pomiędzy godzinami 14.00 - 22.00.

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu wszczęto 325. postępowań przygotowawczych o przestępstwa kryminalne. Stwierdzono ich 648. w minionym roku. W 2010 było ich mniej, bo 613. Należy pochwalić wykrywalność czynów kryminalnych przez gostyńskich policjantów, która wyniosła 96,2 procent i jest najwyższą w województwie.

Ogółem funkcjonariusze KPP Gostyń ustalili 428 sprawców, którym zarzucono 936 przestępstw.

Niestety, zauważalny jest wzrost interwencji w związku z przemocą w rodzinie. Do takich zdarzeń policjanci byli w 2020 roku wzywani 110 razy, a rok wcześniej 56.

Na koniec warto dodać, że w powiecie gostyńskim odnotowano 31. wypadków drogowych i 451. kolizji, w których rannych zostały 32. osoby, a cztery poniosły śmierć. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieprawidłowe manewry. Gostyńska drogówka w minionym roku nałożyła 7889 mandatów karnych na niesfornych kierowców.
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl