iGostyn.pl reklamy
Z policji

Policja podsumowała noworoczny weekend, najczęściej interwencje dotyczyły nieporozumień rodzinnych

Podczas ostatniego weekendu gostyńscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. Ostatni dzień roku minął spokojnie, a funkcjonariusze interweniowali głównie w związku z nieporozumieniami rodzinnymi. Nie zabrakło nieodpowiedzialnych nietrzeźwych kierujących oraz wysokich mandatów karnych m.in. za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy.

Podobnie jak w okresie bożonarodzeniowym, również w sylwestra i nowy rok, gostyńscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. Biorąc pod uwagę specyfikę tego czasu, nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych czy incydentów związanych z fajerwerkami. Dominowały interwencje domowe, w większość z nich to nieporozumienia domowników znajdujących się pod działaniem alkoholu.

 

Bezpiecznie było także w ruchu drogowym. Nie zabrakło jednak kierujących bez wyobraźni. Podczas długiego weekendu trzy osoby zdecydowały się na jazdę  na „podwójnych gazie”, nie obyło się też bez zdarzeń drogowych i przekroczeń prędkości.

 

W noc sylwestrową około godziny 22.00 na ul. Poznańskiej w Gostyniu dwóch mieszkańców Gostynia udaremniło jazdę nietrzeźwemu kierującemu zabierając mu kluczyki. Podejrzenia mężczyzn wzbudził dziwny tor jazdy Opla. Zdecydowali się zatrzymać kierowcę. Po otwarciu drzwi pojazdu wyczuli od mężczyzny woń alkoholi i odebrali mu kluczki od pojazdu, a następnie poinformowali o tym dzielnicowych, którzy akurat patrolowali ulicę Poznańską. 46-letni obywatel Gruzji, który kierował Oplem, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Około 4.00 nad ranem w nowy rok otrzymaliśmy zgłoszenie o pojeździe, który wjechał w ogrodzenie przy ul. Fabrycznej w Gostyniu. Mundurowi zastali pozostawiony pojazd BMW, który wjechał w posesję uszkadzając ogrodzenie oraz dwa znaki drogowe. Trwa ustalanie kierującego pojazdem oraz okoliczności zdarzenia.

 

 

W nowy rok oraz 02 styczna policjanci wyeliminowali z dróg kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich jechał rowerem ulicą Krobską w Pogorzeli mając sądowy zakaz kierowania pojazdami, a dodatkowo był nietrzeźwy. Miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w niedzielę 02 stycznia br. około godziny 23.00 na ul. Poznańskiej w Krobi policjanci zatrzymali kierującego VW, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Zarówno jeden jak i drugi z mężczyzn odpowie za swoje przewinienia przed sądem.

 

W okresie sylwestrowo-noworocznym także gostyńska drogówka czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Mundurowi konsekwentnie reagowali na wszelkiego rodzaju wykroczenia i przestępstwa. Szczególną uwagę zwracali na nietrzeźwych kierujących oraz przekroczenia prędkości, które są główną przyczyną śmiertelnych wypadków drogowych. Nie zabrakło kierujących, którzy na własnej skórze przekonali się o zmianie przepisów wprowadzonych Rozporządzeniem Prezesa rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2021 roku w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń.

 

W nowy rok około godziny 19.00 na drodze krajowej na 12 pomiędzy Borkiem Wlkp. a Koszkowem na łuku drogi kierujący Mercedesem wpadł w poślizg uderzył w barierę i dachował. Przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Zarówno kierującemu mercedesem jak i jego pasażerowi nic się nie stało. 22-letni obywatel Ukrainy – kierujący otrzymał mandat karny w wysokości 1100 złotych.

 

Podczas weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu nałożyli 30 mandatów karnych. Wśród tych trzydziestu najwyższe z nich to: 1000 złotych za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy o 40 km/h w terenie zabudowanym. Kolejnych dwanaście to 800 złotowe mandaty za przekroczenia prędkości od 31 km/h. Jeden kierujący został ukarany za niedostosowanie się do znaku „stop” – otrzymał 300 złotych grzywny.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę