iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z policji

Policjanci uratowali mężczyznę leżącego w płonącej pościeli

2021-01-12 13:23:57

Zdjęcie: KPP Gostyń/M. Curyk
Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu podziękował policjantom, którzy w noc sylwestrową uratowali życie niepełnosprawnemu mężczyźnie, leżącemu w palącej się pościeli. Dzięki ich błyskawicznej reakcji nieszczęście nie zamieniło się w tragedię. Komendant docenił odwagę i poświęcenie mundurowych z Ogniwa Patrolowo – Interwenyjnego i osobiście wręczył im listy gratulacyjne.

W gostyńskiej komendzie odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu młodszego inspektora Piotra Goryni z policjantami Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, sierżantem Karolem Andrzejczakiem i starszym posterunkowym Marcinem Patelką, którzy uratowali życie 61-letniemu mężczyźnie.

 

Mundurowi podczas patrolowania ulicy Nad Kanią, w noc sylwestrową zauważyli unoszący się dym z jednego z okien domu jednorodzinnego. Bez chwili zastanowienia ruszyli na pomoc. Wewnątrz budynku, na łóżku leżał półprzytomny mężczyzna, przykryty tlącą się kołdrą. Policjanci wynieśli mężczyznę na zewnątrz, okazało się, że jest on niepełnosprawny i nie porusza się o własnych siłach. Z budynku wyprowadzili jeszcze 2 inne osoby w tym 9-letnie dziecko. Sami wrócili do pomieszczenia i częściowo ugasili pożar. Okazało się, że ogień zajął część pościeli, w której leżał poszkodowany mężczyzna. W krótkim czasie na miejsce przybyła straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala. Miał on poparzony tułów. Pozostali mieszkańcy nie odnieśli żadnych obrażeń. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia przez niedopałek papierosa.

 

Młodszy inspektor Piotr Gorynia podziękował policjantom za profesjonalizm i duże zaangażowanie w służbę społeczeństwu, jednocześnie podkreślając, iż jest dumny, że ma w swoich szeregach takich policjantów. W spotkaniu wziął też udział Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Marcin Dopierała.

 

Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iGostyn.pl


Źródło: KPP Gostyń/M. CurykW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl