iGostyn.pl reklamy
Z policji

Policjant z Gostynia w czasie wolnym od służy ujął nietrzeźwego kierowcę

Zdjęcie: KMP Leszno

O tym, że został powołany do ochrony życia ludzi i ścigania sprawców przestępstw udowodnił młody policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, sierż. Karol Andrzejczak. Będąc w czasie wolnym na zakupach, zauważył mężczyznę pijącego w aucie mocny alkohol, chwilę później zatrzymał go jako kierowcę na pobliskiej ruchliwej drodze, w rejonie przejścia dla pieszych. Kierujący miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Sierż. Karol Andrzejczak, młody policjant prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, w czasie wolnym od służby przyjechał do Leszna na zakupy. Na jednym z marketowych parkingów zauważył siedzącego w aucie, po stronie pasażera mężczyznę spożywającego mocny alkohol.  Wychodząc ze sklepu z zakupami zauważył, że mężczyzna przesiadł się za kierownicę i właśnie z „piskiem opon” wyjeżdżał z parkingu. Policjant natychmiast ruszył swoim autem za kierowcą fiata. Ten po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, usiłował zawrócić pojazd na ruchliwej drodze w rejonie przejścia dla pieszych. W tym momencie sierż. Karol Andrzejczak zajechał drogę kierowcy, podbiegł do auta i wyjął ze stacyjki kluczyki dość pobudzonemu kierowcy, któremu zdecydowanie nie podobał się wyczyn policjanta. W opanowaniu energicznego zachowania kierowcy pomógł policjantowi przechodzień.

 

Po przybyciu na miejsce leszczyńskich policjantów okazało się, że zatrzymanym był 36-letni mieszaniec Leszna. Miał ponad 2,5 promila alkoholu  w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

 

Podejrzany stracił prawo jazdy, prawdopodobnie na co najmniej 3 lata, oprócz tego grozi mu wysoka kara pieniężna i do 2 lat więzienia. 

Źródło: KMP Leszno/Monika Żymełkapasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę