iGostyn.pl reklamy
Z policji

Policyjne działania na drogach, kierowcy po alkoholu i narkotykach

W okresie świątecznym gostyńscy policjanci ujawnili jednego nietrzeźwego kierowcę oraz dwóch pod wpływem narkotyków. 

W okresie świątecznym gostyńskim policjantom udało się wyeliminować trzech uczestników ruchu drogowego, którzy na nic mieli obowiązujące przepisy i co więcej swoim zachowaniem mogli narazić na utratę życia i zdrowia innych.

 

 

W dniu 16 kwietnia funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali na ulicy Fabrycznej w Gostyniu 20-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego poruszającego się pojazdem marki Audi. Policjanci w związku z pewnymi przesłankami podjęli decyzję o wykonaniu z mężczyzną testu stwierdzającego obecność narkotyku w organizmie kierującego. Przeprowadzony test wykazał, iż 20-latek kierował pojazdem mechanicznym będąc pod działaniem kokainy i amfetaminy. W gostyńskim szpitalu zabezpieczono krew kierującego do dalszych ekspertyz. Policjanci oczywiście zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Postępowanie o czyn z art.178a§1 KK prowadzić będzie KPP Gostyń.

 

 

W dniu 17 kwietnia dzielnicowi posterunku Policji w Poniecu na ulicy Rydzyńskiej podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego pojazdem Peugeot. Kierowca na widok sygnału do zatrzymania wydanego przez policjanta przyhamował, a następnie na wysokości policjanta przyspieszył. Policjanci udali się w pościg za tym pojazdem. Pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie zatrzymywał się. Dopiero po przejechaniu około kilometra na ulicy Bojanowskiej zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało kierujący peugeotem 38-latek mieszkaniec powiatu leszczyńskiego miał powód żeby się tak zachowywać. W trakcie badania trzeźwości policjanci ujawnili, iż mężczyzna jest w stanie nietrzeźwości – wynik badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu to 1,37 promila. Ponadto w policyjnych systemach informatycznych ustalono, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania samochodem osobowym. Za popełnione wykroczenie z art. 94§1 KW oraz przestępstwa z art. 178a§1 KK oraz art. 178B KK mężczyzna odpowie przed sądem.

 

 

Również 17 kwietnia o godzinie 6:50 na ul. Wrocławskiej w Gostyniu policjantki Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymały do kontroli drogowej 24-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który przemieszczał się oplem. Kierujący w trakcie czynności zachowywał się nerwowo, wypowiadał się nielogicznie. W związku z powyższym policjantki dokonały sprawdzenia jego trzeźwości nie stwierdzając nieprawidłowości. Funkcjonariuszki w rozmowie z mężczyzną ustaliły, że w nocy z 16 na 17 kwietnia palił on marihuanę. Z uwagi na powyższe w KPP Gostyń przeprowadzono test, który potwierdził obecność marihuany w organizmie mężczyzny. 24-latkowi pobrano w szpitalu krew do badań. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo z art. 178a§1 KK kierującemu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

Zwieńczeniem świątecznych działań nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu gostyńskiego była wtorkowa akcja „Trzeźwość” realizowana przez funkcjonariuszy gostyńskiej drogówki. Policjanci w godzinach 6:00-9:00 w Gostyniu na ul. Przy Dworcu oraz przy rondzie Czarnego Legionu a także w Piaskach przy ul. Św. Marcina sprawdzali trzeźwość kierujących. W trakcie działań przeprowadzonych zostało 581 kontroli trzeźwości. Nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierującego.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę