iGostyn.pl reklamy
Z policji

Policyjne spotkania z seniorami

Zdjęcie: KPP Gostyń

Okres wakacyjny to przede wszystkim czas spędzany poza domem. Dzieci, młodzież, rodziny, dziadkowie wyjeżdżają na wypoczynek poza miasto, nad morze czy w góry. Jak to zwykle bywa, jednak nie wszystkim jest pisane, chociażby ze względów zdrowotnych korzystać z tego typu przyjemności.

W przeważającej większości sami w domu pozostają seniorzy, którzy wyczekują telefonu od najbliższych, śledzą wiadomości i nasłuchują radia mając nadzieje, że członkowie ich rodziny nie zostali dotknięci żadną tragedią. Ten stan rzeczy niestety wykorzystywany jest przez zorganizowane grupy przestępcze. Pomimo wielu kampanii przeciw różnego rodzaju oszustwom to właśnie seniorzy bardzo często dają się nabrać na zwodnicze i kłamliwe historie kreowane przez oszustów. Dlatego też policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu oraz podległych posterunków Policji w okresie wakacyjnych podejmują rozmowy w trakcie codziennego obchodu, biorą udział w spotkaniach w klubach seniorach, gdzie przy dobrej kawie przedstawiają seniorom najnowsze sposoby działania oszustów oraz ostrzegają jak się ich wystrzegać.

 

W trakcie tych spotkań funkcjonariusze przekazują również materiały profilaktyczne, które przygotowane przy współpracy z bankami i instytucjami opisują czego należy się strzec, z jakich stron i aplikacji nie korzystać oraz na co zwrócić uwagę dokonując zakupów internetowych.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę