iGostyn.pl reklamy
Z policji

Policyjny pościg w Poniecu. Nastolatkowie kierowali na zmianę

Policjanci z Posterunku Policji w Poniecu zatrzymali 16-latka, który uciekał pojazdem niedopuszczonym do ruchu, bez ubezpieczenia OC, bez uprawnień i na tablicach rejestracyjnych z innego pojazdu. Jego dwoje rówieśników także usłyszało zarzuty. Teraz nastolatkami zajmie się sad rodzinny i nieletnich.

Wczoraj w nocy policjanci z Posterunku Policji w Poniecu wszczęli pościg za kierującym BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg był prowadzony ulicami Ponieca i pobliskich miejscowości.

Jak się okazało BMW kierował 16-latek, który bez wiedzy rodziców zabrał ich samochód i z dwójką rówieśników urządził sobie przejażdżkę. BMW nie posiadało tablic rejestracyjnych jednak to nie było przeszkodą. Nastolatkowie przekręcili je z innego samochodu należącego do rodziców jednego z nich.

Gdy jechali ulicą Gajową w Poniecu zauważali policjantów, którzy próbowali ich zatrzymać do kontroli drogowej, postawili uciekać. 16-latkowie przyznali, że ulicami gminy Poniec podróżowali około 2 godzin. Pomimo braku uprawnień, pojazdem kierowali na zmianę.

Nastolatkowie za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich. Każdy z nich usłyszał zarzut kierowania pojazdem bez uprawnień oraz kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Dodatkowo 16-latek który nie zatrzymał się do kontroli drogowej odpowie za popełnione przestępstwo.

Źródło: KPP Gostyń



Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę