iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Z policji

Policyjny pościg za mieszkańcem powiatu gostyńskiego

2019-07-16 12:00:25

Zdjęcie: Archiwum
Zarzut kierowania pojazdem, mimo cofniętych uprawnień, oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej usłyszał 19-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Uciekające przez kilka kilometrów Audi zostało zatrzymane po policyjnym pościgu. W piątek mężczyzna, który kierował pojazdem usłyszał zarzuty.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 6 lipca br. Patrol ruchu drogowego próbował zatrzymać do kontroli drogowej w Widziszewie Audi, które przekroczyło prędkość. Kierowca jednak zlekceważył sygnały wydawane przez policjanta, ominął go i zaczął uciekać. W tym momencie rozpoczął się policyjny pościg, który z bocznej drogi przeniósł się na drogę krajową nr 5. Prędkość z jaką jechał ścigający mężczyznę radiowóz dochodziła chwilami do 180 km/h. W Czaczu uciekający samochód zjechał z krajowej piątki. Tam też został zatrzymany przez patrol.

 

Pamiętajmy, że każdy pościg to niebezpieczna sytuacja dla wszystkich uczestników ruchu. Policjanci, dopóki nie zatrzymają uciekającego pojazdu i nie wylegitymują kierowcy, nie wiedzą z kim mają do czynienia i jaki jest powód ucieczki. Muszą zachować szczególne środki ostrożności podczas każdej takiej akcji. Nie wiadomo, czy kierowca ucieka, ponieważ znajduje się pod wpływem alkoholu, nie ma uprawnień do kierowania, czy jest poszukiwany na terenie całej Europy za zabójstwo, a może porusza się samochodem bez aktualnych badań technicznych.

 

Mężczyzna, który siedział za kierownicą tłumaczył, że wystraszył się kontroli, gdyż nie posiada prawa jazdy. W trakcie kontroli okazało się, że kierowcy cofnięto uprawnienia do kierowania. W piątek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mimo cofniętych uprawnień do kierowania oraz niezatrzymania się do kontroli patrolowi, który używał sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Za to przestępstwo grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Radosław Nowak/DPBiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl