iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Półtora tysiąca osób na XIX Świętogórskich Spotkaniach Seniorów

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl/PCPR w Gostyniu

Półtora tysiąca emerytów, rencistów i niepełnoprawnych seniorów przybyło na Świętą Górę w Piaskach koło Gostynia z całej Wielkopolski, a także z sąsiednich województw: dolnośląskiego i lubuskiego, aby wziąć udział w  XIX Świętogórskich Spotkaniach Seniorów.

Imprezę organizuje od lat Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu przy dofinansowaniu Powiatu Gostyńskiego. Wsparcia w organizacji tego ważnego wydarzenia dla integracji środowisk seniorskich i starszych wiekiem osób z niepełnosprawnością tradycyjnie udzielają też Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

 

Tegoroczne spotkania seniorów rozpoczęły się  uroczystą mszą św. w Bazylice, którą  w intencji wszystkich przybyłych odprawiono pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Kicińskiego. Po uroczystościach kościelnych zebrano się na drugiej części imprezy - biesiadzie w ogrodach klasztornych, towarzyszącej koncertowi chórów i zespołów śpiewaczych, będącemu główną częścią XIX Świętogórskich Spotkań Seniorów.

 

Uczestników spotkań świętogórskich serdecznie przywitał, dokonując otwarcia imprezy Mirosław Maćkowiak, przewodniczący Zarządu Rejonowego w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, wręczając podziękowania przedstawicielom: Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri, Gminie Gostyń i Powiatowi Gostyńskiemu za działalność na rzecz ludzi w podeszłym wieku.

 

Koncert chórów i zespołów śpiewaczych prowadziła Jadwiga Krystkowiak z Zarządu Rejonowego PZERiI w Gostyniu, wspierana przez Panie: Martę i Ewę z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

 

Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać chórów i zespołów śpiewaczych z terenu Wielkopolski, ale też spotkać się ze sobą, porozmawiać przy kawie, a także posilić się przygotowanym przez organizatorów budzącym nostalgiczne wspomnienia posiłkiem: kiełbaską z musztardą i bułką podaną na tekturowej tacce.... Chętni potańczyli.

 

W koncercie wystąpiło 20 chórów i zespoły śpiewaczych: „Razem Raźniej” (Długie Stare), „Chojnioki” (Chojno), „Humorki” (Żmigród), „Retro” (Borek Wlkp.), „Goślinianka” (Murowana Goślina), „Srebrny Włos” (Włoszakowice), „Karolinki” (Gołanice), „Złota Jesień” (Bukowiec), „Młodzi duchem” (Kobylin), „Zgoda” (Kamieniec), „Tęcza” (Piaski Wlkp.), „Jawor” (Pogorzela), „Harfa” (Skoki), „Seniorki” (Kobierzno), „Gama” (Września), „Tośtoki” (Pieczkowo), „Złota Jesień” (Kostrzyn), „Olszyna” (Swarzędz), „Młodzi razem” (Rydzyna), „Złota Jesień” (Nowe Miasto). Spotkanie zakończyło się w godzinach wieczornych.

Źródło: powiat.gostyn.pl/PCPR w GostyniuTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę