iGostyn.pl reklamy
iPomagamy

Pomagamy Adasiowi, przekaż 1 procent swojego podatku

Adaś zachorował niespodziewanie ponad roku temu. Od tego czasu otrzymuje kilka zastrzyków dziennie...

- Nasz syn Adam, mając trochę ponad 6,5 roku, w grudniu 2020 roku niespodziewanie zachorował na cukrzycę typu 1. Jest to autoimmunologiczna choroba przewlekła, w której komórki odpornościowe organizmu atakują własne zdrowe komórki trzustki, upośledzając w ten sposób produkcję insuliny, odpowiedzialną za regulacje poziomu cukru we krwi - mówi mama Adasia.

 

Chłopiec wymaga ciągłego monitorowania glikemii. Rodzice korzystają z sensorów, które pozwalają na badanie poziomu cukru we krwi bez konieczności nakłuwania kilkanaście razy na dobę małych paluszków. Jest to jednak sprzęt kosztowny i tylko częściowo refundowany. Do każdego posiłku należy podać Adasiowi insulinę, co jest dużym utrudnieniem. Podczas pobytu chłopca w szkole każdorazowo któryś z rodziców musi podjechać, by podać zastrzyk.

 

- Leczenie cukrzycy, to duży miesięczny koszt, z którym nie jesteśmy w stanie sobie poradzić, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie. 1% podatku chcemy przeznaczyć na sprzęt oraz akcesoria, takie jak igły, lancety, paski do glukometru, sensory i dreny. Za każdą pomoc w imieniu swoim i syna pięknie dziękujemy!

 

Marzeniem małego chłopca jest pompa insulinowa bezdrenowa, która pozwala na łatwiejsze funkcjonowanie. Niestety, koszt jej zakupu jest bardzo duży, a NFZ jej nie refunduje. Być może dzięki naszym Czytelnikom uda się spełnić marzenie Adasia! 

 

 

O tym, jak w inny sposób wspomóc leczenie Adasia przeczytacie na stronie Fundacji Serce dla Maluszka (tutaj)!

 

:Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę