iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plOkna Marcinkowski producent okien i drzwi PCV
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ważne sprawy

Pomóżmy Marcie z Borku Wlkp. wygrać nierówną walkę z rakiem

2021-04-23 09:04:00

Trwa akcja zbiórki pieniędzy na leczenie 34-letniej Marty z Borku Wlkp. - matki samotnie wychowującej siedmioletniego synka - która od kilku miesięcy walczy z chłoniakiem złośliwym.

- Zaczęło się od zwykłej infekcji i kaszlu. Jeden antybiotyk przyjęty. Drugi. Trzeci i żadnych pozytywnych rezultatów. Później diagnostyka została rozszerzona przez pulmonologa, a więc zdjęcie płuc i okazało się, że są nieczyste. Córka trafiła do szpitala, gdzie przeprowadzono badanie tomografem. Ten wykazał guz śródpiersia - wspomina Leokadia Szymańska, mama Marty.

Niestety, chemioterapia i dotychczasowe leczenie, któremu poddawana była Marta, nie przyniosły spodziewanych rezultatów.

- Dzięki pierwszym dwóm chemiom guz się dużo zmniejszył a Marta w miarę dobrze się czuła. Niestety po drugim etapie chemii, guz stał się chemiooporny. Teraz zaczęła trzeci etap, ale nie jest on jeszcze zakończony, za nią dopiero pierwszy cykl. Co będzie dalej, pokażą  następne wyniki, po zakończeniu trzeciego etapu chemioterapii. Teraz jej organizm musi nabrać sił, by móc przyjąć następny cykle chemii - wskazuje Leokadia Szymańska.

Jedyną szansą na powrót do zdrowia i normalnego życia, u boku ukochanego synka, jest terapia Car-T Cell. Ta niestety nie jest refundowana a koszt jej przeprowadzenia to bajońska suma - 1,5 miliona złotych - na zebranie których, pozostało jeszcze zaledwie kilkanaście dni.

- Terapia polega na tym, że od Marty pobierane będą limfocyty, które później zostaną wysłane do Stanów Zjednoczonych. Tam wyprodukowane z nich zostaną nowe komórki, które później w Polsce, w klinice zostaną podane Marcie. Nie można jednak tego procesu zacząć wcześniej niż w momencie, kiedy będzie cała kwota, bo nie jest on refundowany przez NFZ - tłumaczy mama 34-latki.

Póki co na „zielonym pasku“ zbiórki widnieje suma nieco ponad 700 tys. zł.

 

 
 
 

- Zaangażowanie rodziny, przyjaciół, znajomych, a także zupełnie obcych nam ludzi w zbiórkę pieniędzy na leczenie Marty jest przeogromne i nikt nie spodziewał się takiego odzewu. Każdy dokłada do tego swoje serce, za co wszystkim bardzo chcielibyśmy podziękować i jesteśmy wdzięczni za każde okazane wsparcie - nie kryje wzruszenia mama Marty.

Wierzy też, że uda uzbierać się potrzebne półtora miliona złotych. 

- Gdyby było inaczej, to pewnie nie było by w nas tyle optymizmu, którego potrzeba choćby dla tego naszego malca, który przecież potrzebuje obecności mamy i jej opieki. W tych ciężkich chwilach są dla siebie najlepszym oparciem, a syn jest dla Marty największą motywacją do walki z nowotworem. Marta właśnie wróciła do domu po kolejnym cyklu chemii. Przeszczęśliwy z jej powrotu jest oczywiście synek, który nie widział mamy niemal 4 tygodnie, więc radość była ogromna, że Marta choć na parę dni wróciła do domu - mówi Leokadia Szymańska. 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji! FACEBOOK igostyn.pl

Dni Karpia 2021