iGostyn.pl reklamy
Gmina Gostyń

Ponad 3,5 mln zł na nowe zadania w budżecie

Radni na XXXVII sesji Rady Miejskiej w czwartek 28 kwietnia 2022 roku zdecydowali o zwiększeniu wydatków gminy Gostyń o kwotę ponad 3,5 mln zł. Pieniądze na nowe zadania budżetowe pochodzą z tzw. „wolnych środków”.

Dzięki dodatkowym pieniądzom w budżecie pojawiły się m.in. nowe zadania inwestycyjne, zakupy i remonty. Wybudowana zostanie droga w ul. Laurentowskiego w nowej części osiedla Pożegowo. Przebudowana zostanie droga gminna w Malewie. Radni zdecydowali o zwiększeniu środków na zadaniu „Kompleksowa modernizacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu”. Przypomnijmy, że na realizację tej inwestycji samorząd pozyskał dofinansowanie z programu „Polski Ład”. Dodatkowo radni zdecydowali o przekazaniu pieniędzy na przygotowanie dokumentacji technicznej inwestycji dotyczącej włączenia do ronda Józefa Zeidlera nowo budowanego łącznika ul. Leszczyńskiej z ul. Górną.

 

Gmina kupi także ciągnik i pojazd do zbierania odpadów z koszy ulicznych. W Przedszkolu Miejskim nr 1 w Gostyniu zakupione zostaną m.in. urządzenia na plac zabaw, piec konwekcyjno-parowy, wyposażenie kuchni oraz wykonane zostaną remonty pomieszczeń. Przekazane zostaną także pieniądze do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu na realizację dofinansowanego z zewnątrz zadania „Szatnia na medal” oraz do Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” na zakup projektora cyfrowego do gostyńskiego kina, na to zadanie GOK pozyskał zewnętrzne dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Radni zdecydowali również, że gmina Gostyń wesprze finansowo zakup samochodów dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu i Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę