iGostyn.pl reklamy
Zdrowie

Ponad 3,6 mln zł dla gostyńskiego szpitala

Zdjęcie: Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Prawie 7 milionów złotych unijnego dofinansowania trafi do szpitali w Gostyniu i Rawiczu. Za te pieniądze placówki medyczne będą mogły zakupić sprzęt medyczny i aparaturę diagnostyczną. - To odpowiedź na następstwa, który przyniósł Covid - 19 - mówi Marszałek Marek Woźniak.

W czwartek 30 marca Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego odwiedził powiaty gostyński i rawicki, gdzie podpisał umowy na dofinansowania dla szpitali w ramach działania „Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze zdrowia (REACT-EU)” z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014-2020).

- Te umowy wynikają z nadzwyczajnej interwencji Unii Europejskiej wobec problemów, które powstały w okresie pandemii. Specjalny budżet został przeznaczony na realizację zadań, niwelujących kryzys w opiece zdrowotnej. Zwłaszcza skutki długotrwałego, utrudnionego dostępu do placówek medycznych oraz wpływu na zdrowie osób, które doświadczyły zakażenia koronawirusem, szczególnie w zakresie powikłań układu oddechowego, krążenia i nerwowego. Zakup nowego sprzętu do diagnostyki to odpowiedź na to, co może nastąpić po covidzie – podkreśla Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.  

Powiat Gostyński otrzymał ponad 3,6 mln zł wsparcia, dzięki czemu będzie mógł zmodernizować diagnostykę obrazową w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Gostyniu. Placówka zakupi m.in. nowy tomograf komputerowy, aparaty RTG, mammograf cyfrowy czy zestaw endoskopowy. Marszałek Marek Woźniak podpisał umowę z Robertem Marcinkowskim, Starostą Gostyńskim. 

 
Z kolei szpital powiatowy w Rawiczu otrzyma 3,2 mln zł unijnego wsparcia. Placówka zamierza za te środki zakupić sprzęt medyczny, aparaturę medyczną i diagnostyczną, a także przeprowadzić prace modernizacyjno-adaptacyjne z myślą o utworzeniu centralnej sterylizatorni. Sygnatariuszem umowy, wraz z Marszałkiem Markiem Woźniakiem, był Tomasz Paczkowski, Prezes Zarządu Szpitala Powiatowego w Rawiczu.  

 

Źródło: Samorząd Województwa Wielkopolskiegopasek reklama


Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę