iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Poprawią bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Powiat gostyński podpisał umowę z Wojewodą Wielkopolskim na poprawę bezpieczeństwa na piętnastu przejściach dla pieszych na terenie powiatu. Wartość zadania to 923 768,84 zł. Część środków na ten cel (620 070,09 zł) pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przypomnijmy, powiat gostyński złożył w 2021 roku wnioski na dofinansowanie zadań polegających na poprawie bezpieczeństwa przejść dla pieszych na terenie całego powiatu gostyńskiego. W grudniu 2021 r. samorząd powiatowy podpisał umowę na realizację piętnastu z nich, zlokalizowanych w większości gmin powiatu. W ramach zadania powstaną m.in. przejścia aktywne, linie wibrujące i odnowa oznakowania poziomego. Ponadto na ul. Kobylińskiej w Krobi zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Z kolei w Łęce Wielkiej, na ul. Powstańców Wlkp. w Pępowie, oraz w Wilkonicach robotom towarzyszyć będzie również budowa lub przebudowa chodnika.

 

Wartość prac oszacowano na 923 768,84 zł. Kwota dofinasowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 620 070,09 zł. Resztę dołoży samorząd powiatowy. Modernizacja przejścia dla pieszych musi zostać zakończona do 31 czerwca 2022 r. Powiat gostyński podpisał już umowy z wykonawcami zadań.

 

Dofinansowanie dotyczy trzech przyjść przy ul. Starogostyńskiej w Gostyniu, przejścia przy ul. Dworcowej w Piaskach, przejścia przy ul. Św. Marcina w Piaskach, przejścia w Łęce Wielkiej, przejścia przy ul. Krobskiej w Poniecu, dwóch przejść przy ul. Kobylińskiej w Krobi, przejścia w Nieparcie, przejścia przy ul. Powstańców Wlkp. w  Pępowie, dwóch przejść przy ul. Nadstawek w Pępowie, przejścia w Wilkonicach oraz przejścia przy ul. Krobskiej w Pogorzeli.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gostyniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę