iGostyn.pl reklamy
Z policji

Potrącił pieszych na pasach i odjechał

W środę oficer dyżurny gostyńskiej komendy otrzymał informację o potrąceniu pieszych. Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych posiadającym sygnalizację świetlną na ulicy Bojanowskiego w Gostyniu. Według ustaleń policji kierujący pojazdem Ford potrącił przechodzącą prawidłowo przez pasy kobietę oraz mężczyznę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy.

27 grudnia 2023 r. o godzinie 18:00 doszło do potrącenia dwóch osób na oznakowanym przejściu dla pieszych, kierujący odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy.

Jak ustalono jeden ze świadków zapamiętał numery rejestracyjne pojazdu, gdzie po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych ustalono właściciela i udano się do jego miejsca zamieszkania. Policjantom udało się dotrzeć do sprawcy potrącenia, 36- latek przyznał się, że kierował pojazdem. Mundurowi od kierującego wyczuli silną woń alkoholu z ust , mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,6 promila.

Kierowca Forda tłumaczył się, że alkohol spożył po powrocie do domu.

Policjanci sporządzili stosowną dokumentację z tego zdarzenia. Dalsze czynności wykażą czy w momencie w którym doszło do potrącenia 36- latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Jedno jest pewne mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę