iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Powiat wspiera budowę ścieżki rowerowej

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu
Powiat gostyński zakupił trzy działki. Zostaną one przekazane pod budowę ścieżki rowerowej, która w przyszłości ma połączyć Gostyń i Krajewice. To niejedyny udział powiatu w inwestycji – w lutym tego roku radni zdecydowali o przekazaniu 250 000 zł województwu wielkopolskiemu na budowę ścieżki.

8 lipca 2019 w kancelarii notarialnej została podpisana umowa sprzedaży. Na jej podstawie powiat gostyński nabył trzy działki położone w Gostyniu, Czachorowie i Podrzeczu (w rejonie Ronda Biznesu). Ich łączna powierzchnia wynosi 187 m². Wykup kosztował 6 919,00 zł. Działki przeznaczone zostaną pod budowę ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 434.

 

Przypomnijmy, że powiat gostyński aktywnie wspiera tę inwestycję. Na początku roku Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zwrócił się z prośbą o przekazanie środków na realizację ścieżki. Rada Powiatu Gostyńskiego przychyliła się do prośby i podjęła uchwałę o wsparciu w wysokości 250 000 złotych. Pomocy finansowej województwu udzieliła też gmina Gostyń.

 

Pierwszy etap prac zakłada budowę asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 900 metrów. Trakt biec będzie w ciągu drogi wojewódzkiej 434 pomiędzy skrzyżowaniem z drogą prowadzącą do Krajewic a Gostyniem.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w GostyniuTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę