iGostyn.pl reklamy
Edukacja

Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka liczy się w życiu”

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl/Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Dnia 31 marca 2023 roku już po raz osiemnasty w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu przy ulicy Tuwima 44 odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka liczy się w życiu”.

Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, zwrócenie uwagi na jej szerokie zastosowanie w życiu codziennym oraz pracy zawodowej, jak również kształcenie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w zadaniach praktycznych. Konkurs odbywa się w formie zdrowej rywalizacji między pięcioosobowymi drużynami. Istnieje ogólne przekonanie o sile takiej umiejętności jak praca zespołowa, która stanowi jedną z najbardziej pożądanych przez pracodawców cech dobrego pracownika na współczesnym rynku pracy.


Organizatorami turnieju byli nauczyciele matematyki ZSZ w Gostyniu. Udział w nim wzięły drużyny ze szkół ponadpodstawowych powiatu gostyńskiego, które otrzymały do rozwiązania 20 zadań w czasie 60 minut.


Największą liczbę punktów i tym samym zwycięstwo w tegorocznej edycji zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu w składzie:

• Piotr Gbiorczyk
• Jan Juskowiak
• Szymon Kaczmarek
• Aleksander Wajs
• Patryk Wojtkowiak


Nagrody i dyplomy wręczyli Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Gostyniu pan Marek Smektała oraz wicedyrektor ZSZ w Gostyniu pan Jacek Kasperski.

Źródło: powiat.gostyn.pl/Starostwo Powiatowe w GostyniuTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę