iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Ciekawostka

Powstał komiks o Gostyniu!

2019-03-28 08:55:04

Zdjęcie: gostyn.pl
Powstał pierwszy komiks o Gostyniu! Dziś wieczorem w gostyńskiej bibliotece zostanie on zaprezentowany szerszej publiczności. A wraz z nim antologia "Siedem Piór", również będąca dziełem gostynian.

28 marca o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu zaprezentowany zostanie pierwszy w historii komiks o Gostyniu. Stworzony od podstaw przez gostynian, zatytułowany "Gost Town", a także antologia literacka "Siedem Piór", będąca efektem pracy miejscowych pisarzy.

 

Nowe wydawnictwa są pokłosiem trwających blisko dwa lata warsztatów w ramach Pracowni Literackiej i Pracowni Komiksowej. Dzięki zaangażowaniu uczestników zajęć, pracowników biblioteki, doświadczonych redaktorów i grafików, w partnerstwie z ogólnopolskimi wydawnictwami powstały pozycje unikatowe na skalę Polski.

 

Do rąk czytelników oddany zostanie zbiór opowiadań "Siedem Piór" napisany przez siedmiu najbardziej wytrwałych adeptów Pracowni Literackiej, którzy rozwijali swój warsztat pod okiem Małgorzaty Nawrockiej-Żarneckiej (BPMiG), Macieja Parowskiego (Nowa Fantastyka), Patryka Mierzwy (Wydawnictwa Poznańskiej), Pawła Wielopolskiego (SQN). Jest to w pełni profesjonalna publikacja, której techniczną stronę nadzorowało krakowskie wydawnictwo Sine Qua Non. Znajdują się w niej teksty Hanny Janickiej, Ewy Demskiej, Gabrieli Sowińskiej, Justyna Juliana Talagi, Marzeny Bojańskiej, Zofii Hałas, Weroniki Andrzejewskiej. Każde z opowiadań wpisuje się w inny gatunek, zaś łączy je związek pisarzy z Gostyniem. Ilustracje do tekstów stworzyła Zofia Hałas.

 

Na rynek trafia również komiks "Gost Town", który powstał w gostyńskiej Pracowni Komiksowej. Jej adepci pod nadzorem doświadczonego scenarzysty, rysownika i wydawcy Witolda Tkaczyka stworzyli zbiór obrazkowych opowieści o Gostyniu. Mamy wśród tych etiud motywy obyczajowe, historyczne, fantastyczne, humorystyczne. Wszystkie stworzone zostały przez rysowników i scenarzystów związanych z Gostyniem. Wśród nich są Zofia Wawrzynowicz, Laura Fornalik, Zuzanna Kempiak, Agnieszka Furmann, Jakub Skiba. Składem i opracowaniem graficznym pomostów zespalających komiksowe miniatury zajęła się gostyńska graficzna i ilustrator Anna Teodorczyk.

Źródło: gostyn.pliPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl