iGostyn.pl reklamy
Straż pożarna

Pożar opuszczonej obory w Drzęczewie Drugim

Zdjęcie: Facebook/OSP KSRG Piaski

7 lipca 2022 roku do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu wpłynęła informacja o pożarze opuszczonej obory w miejscowości Drzęczewo Drugie. 

Dyżurny w pierwszym rzucie zadysponował zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zastępy OSP z gminy Piaski. Po kilku minutach pierwsze zastępy były już na miejscu pożaru. Kierujący Działaniem Ratowniczym po zapoznaniu się z sytuacją, polecił zadysponować kolejne zastępy, w tym dwie drabiny mechaniczne. W trakcie prowadzonych działań powstało zapotrzebowanie na dodatkowe aparaty powietrzne, gdyż ich znaczna ilość była używana podczas pożaru. Na palący się obiekt, podano 5 prądów gaśniczych wody, z drabin przystawnych oraz drabiny mechanicznej. Zaopatrzenie wodne realizowano poprzez pobliskie hydranty i dowożenie wody pojazdami pożarniczymi. W dalszej fazie działań podano także dwa prądy piany gaśniczej. Po dokonanych pracach rozbiórkowych i dogaszeniu zarzewi ognia, działania zakończono.


W trwających, prawie 5 godzin działaniach, udział wzięło 13 zastępów straży pożarnej: 5 zastępów JRG Gostyń, grupa operacyjna KP PSP, zastęp OSP Piaski, 2 zastępy OSP Gola, zastęp OSP Bodzewo, zastęp OSP Godurowo, zastęp OSP Gostyń, zastęp JRG Leszno z przyczepą oraz patrol Policji i pogotowie energetyczne.

Straty oszacowano na ok. 80 tys. zł. Przyczynę pożaru ustala grupa dochodzeniowo śledcza Policji.

Źródło: KP PSP Gostyń/st. kpt. M. NyczkaTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę