iGostyn.pl reklamy
Z policji

Pożegnanie komendanta

Zdjęcie: KPP Gostyń

17 kwietnia Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu insp. Piotr Gorynia zameldował o zdaniu obowiązków na zajmowanym stanowisku. Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Tomasza Olczyka powierzone mu zostały obowiązki na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie. Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu powierzono dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu podinsp. Krzysztofowi Wróblewskiemu.

Uroczysta zbiórka odbyła się w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Na uroczystości obecni byli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut, Zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podkom. Paweł Mikołajczak, przedstawiciele policyjnych i pracowniczych związków zawodowych, kadra kierownicza, policjanci i pracownicy gostyńskiej komendy.

Gostyńscy policjanci i pracownicy Policji pożegnali odchodzącego po 10 latach na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu insp. Piotra Gorynię. Insp. Piotrowi Goryni powierzone zostały obowiązki na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie.

Zbiórkę rozpoczął meldunek złożony insp. Sławomirowi Piekutowi I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu przez dowódcę uroczystości – podkom. Michała Kubiaka. Po wprowadzeniu Sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu podkom. Paweł Mikołajczak Zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Poznaniu odczytał rozkazy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka o odwołaniu insp. Piotra Goryni z dotychczasowego stanowiska i powierzenia mu obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie oraz o powierzeniu obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu podinsp. Krzysztofowi Wróblewskiemu.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut pogratulował insp. Piotrowi Goryni i podinsp. Krzysztofowi Wróblewskiemu i życzył powodzenia na nowo objętych stanowiskach. Podczas przemówienia podkreślił, że Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu to wyjątkowy zespół ludzi pod świetnym kierownictwem. Insp. Piotr Gorynia jako komendant dał się poznać jako świetny szef, menadżer i organizator. Jest człowiekiem, który jest zaangażowany w swoje obowiązki i potrafi rozmawiać z ludźmi. Podinsp. Krzysztofowi Wróblewskiemu życzył sukcesów na nowym stanowisku.

Insp. Piotr Gorynia podsumował 28 lat pracy w gostyńskiej jednostce Policji mówiąc, że służba w Gostyniu była dla niego zaszczytem i wyróżnieniem. Podkreślił, że jednostkę zostawia w dobrym stanie. Kadrze kierowniczej, policjantom i pracownikom cywilnym podziękował za wspólną służbę.

Podczas zbiórki, głos zabrał także nowo powołany komendant gostyńskich policjantów, który powiedział, że dopełni wszelkich starań, aby komenda w Gostyniu funkcjonowała na tak wysokim poziomie jak dotychczas.

Inspektor Piotr Gorynia do Policji wstąpił 20 maja 1996 r. Wykształcenie wyższe zdobył na Uniwersytecie Poznańskim im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W 2007 roku ukończył szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

Od 1998 roku związany był z pionem kryminalnym, gdzie pełnił służbę na różnych stanowiskach, aż do 2010 roku kiedy to został Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. W 2013 roku został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu, a od kwietnia 2014 roku Komendantem Powiatowym Policji w Gostyniu.

Lata w policyjnym mundurze zaowocowały nadaniem insp. Piotrowi Goryni: Brązowego Krzyża Zasługi, Brązowej, Srebrnej oraz Złotej Odznaki „Zasłużony Policjant”, a także Srebrnego Medalu za Długoletnią Służbę.

Podinspektor Krzysztof Wróblewski służbę w Policji rozpoczął w 1998 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie. W 2013 roku, ukończył szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie Od początku związany jest z gostyńską komendą Policji. Służył w pionie prewencji, po czym przeszedł do pionu kryminalnego, gdzie zajmował się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. W 2012 roku objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego, a rok później naczelnika tego wydziału. Od 2016 roku pełni służbę na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu.

Podinspektor Krzysztof Wróblewski otrzymał następujące odznaczenia państwowe i resortowe: Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, Brązowa, Srebrna oraz Złota Odznaka „Zasłużony Policjant”.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę