iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Gostyń

„Poznaj zapomnianych”

2019-08-12 09:01:06

Po czerwcowej rekrutacji ruszyły warsztatowe spotkania w ramach gostyńskiego projektu historycznego „Poznaj zapomnianych”. Przez całe wakacje działają dwie pracownie: komiksu historycznego i historyczno-fabularna.

Spotkania pracowni komiksu historycznego „Narysuj Długoraja” skupiają rysowników i scenarzystów, którzy wspólnie pracują nad stworzeniem pierwszego gostyńskiego komiksu historycznego o dziejach i życiu Wojciecha Długoraja (tytułowego „zapomnianego”, gostyńskiego lutnisty i szpiega). Uczestnicy stworzyli scenariusz komiksowy i wzięli udział w warsztatach, konsultacjach i wykładach z komiksu historycznego z Arturem Hejną, Anną Teodorczyk-Twardowską, Witoldem Tkaczykiem i Przemysławem Pawlakiem. 
 
Historyczne gry narracyjno-fabularne, osadzone w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej, są motywem przewodnim pracowni historyczno-fabularnej. Dotychczas odbyło się już kilka takich spotkań. W trakcie spotkań gracze wcielają się w postacie szlachciców, poznają czasy Rzeczpospolitej Obojga Narodów i spotykają na swojej drodze postaci historyczne np. król Stefan Batory, Jan Zamojski, Samuel Zborowski, a także postaci związane z ziemią gostyńską – Sebastiana Grabowieckiego, Wojciecha Długoraja i Kaspra Miaskowskiego. 
Pracownie mają za zadanie popularyzować lokalne postaci historyczne, upowszechniać w przystępny sposób wiedzę o społeczeństwie, tradycjach i polityce I RP. Dodatkowo pracownia ma na celu promować wartości patriotyczne. W nowoczesny sposób edukujemy i uczymy historii Polski. Projekt działa od czerwca do listopada 2019 r. Wartość projektu wynosi 22 tys. zł, z czego dotacja to 19 tys. zł (tj. 86,36% całej kwoty). 
 
Realizatorem projektu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
 

 

 
Fotorelacja

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl