iGostyn.pl reklamy
Edukacja

Pracownia przyrodnicza w szkole w Daleszynie

Zdjęcie: Archiwum/gostyn.pl

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie wygrała ogólnopolski projekt „Ekopracownia” organizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie dla uczniów nowoczesnych miejsc nauki. Wygrana w projekcie gwarantuje otrzymanie dofinansowania w kwocie 50 tys. złotych na renowację i wyposażenie szkolnej pracowni przyrodniczej. Warto dodać, że kwota będzie zwiększona o wkład własny gminy Gostyń.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym szkoła przygotowała wniosek zawierający opis programu edukacyjnego opartego na wykorzystaniu Ekopracowni, wizualizację sali przyrodniczej oraz szczegółową kalkulację kosztów. W opisie programu należało wykazać, jakie działania podejmuje placówka na rzecz ekologii i ochrony środowiska oraz w jaki sposób działania te angażują społeczność szkolną i lokalną. Szkoła Podstawowa w Daleszynie wykazała się wieloma aktywnościami ekologicznymi, dzięki czemu komisja konkursowa zadecydowała o przyznaniu dofinansowania. Do wniosku należało również załączyć film ukazujący propagowanie działań ekologicznych na terenie szkoły. Uczniowie wspólnie z nauczycielami stworzyli niezwykle kreatywne nagranie, uzasadniające konieczność powstania Ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie.

Wygrana w konkursie gwarantuje utworzenie pracowni przyrodniczej, a także umożliwia zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych, dzięki którym nauka przedmiotów przyrodniczych będzie cieszyła się większym zainteresowaniem uczniów. Zakup pomocy pozwoli również na przeprowadzenie szeregu działań edukacyjnych, m.in. prowadzenie warsztatów metodycznych dla nauczycieli z gminy Gostyń, a także organizowanie spotkań naukowych dla rodziców i dziadków naszych uczniów.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę