iGostyn.pl reklamy
Z policji

Pracownica stacji paliw zatrzymała kompletnie pijanego kierowcę ciężarówki

Dwóch nietrzeźwych kierujących zostało wyeliminowanych z dróg powiatu gostyńskiego. Kompletnie pijany kierowca pojazdu ciężarowego trafił w ręce mundurowych dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji pracownika stacji paliw. Kolejny wpadł podczas kontroli drogowej. Mężczyznom grozi do 2 lat więzienia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny gostyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego samochodem ciężarowym. Powiadomienie brzmiało: „kierowca jest kompletnie pijany”. Do ujęcia doszło w Borku Wielkopolskim na ul. Powstańców Wlkp.

 

Skierowani na miejsce policjanci zastali kobietę, która udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Okazało się, że to pracownica stacji paliw, która widziała jak mężczyzna kupuje, a później spożywa alkohol. Chwilę później zauważyła jak mężczyzna wyjeżdża samochodem ciężarowym z parkingu. Prawie uderzył w zaparkowany samochód, gdy tylko zwolnił, kobieta wykorzystała to, otworzyła drzwi ciężarówki i zabrała kluczyki.

 

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 43-letniego obcokrajowca. Miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Wprost z szoferki pojazdu mężczyzna trafił do policyjnej celi. Oprócz utraty prawa jazdy zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł podczas kontroli drogowej. W miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych dzielnicowy zatrzymał do kontroli drogowej osobowego Mercedesa. 37-letni obcokrajowiec został zatrzymany na ul. Kusza w Poniecu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego promil alkoholu w organizmie. 37-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę