iGostyn.pl reklamy
Gmina Krobia

Problemy z dokończeniem remontu na Rynku

Zdjęcie: Facebook/Gmina Krobia

Firma wykonująca rewitalizację Rynku w Krobi złożyła do urzędu miejskiego pismo o zwiększenie wynagrodzenia z powodu nieprzewidzianego wzrostu cen materiałów. 

- Informujemy, iż Wykonawca rewitalizacji Rynku – firma Polskie Surowce Skalne Sp. z.o.o. Grupa Budowlana - złożył w dniu 11 sierpnia do Urzędu Miejskiego w Krobi pismo o zwiększenie wynagrodzenia o blisko 18% kwoty umownej wynoszącej 4 293 045,85 zł z powodu nieprzewidywalnego na etapie składania oferty i niespotykaną dotąd skalę wzrostu cen materiałów budowlanych dotyczących wykonania nawierzchni bitumicznych oraz galanterii granitowej. W opinii wykonawcy bezprecedensowe wzrosty cen stanowią skutek wielu gospodarczych zdarzeń z roku 2021, na który złożyły się m. in. kryzys na rynku surowców i materiałów budowlanych związany z lokalnymi uwarunkowaniami kluczowych producentów, istotny wzrost popytu związany ze wzrostem produkcji na rynku budownictwa połączony z jednoczesnym zmniejszeniem podaży kluczowych producentów materiału, oraz ograniczony dostęp do importowanych towarów i surowców. Dodatkowo do bezprecedensowego wzrostu cen, zdaniem firmy, przyczyniła się agresja Rosji na Ukrainę, co jest spowodowane głównie nałożeniem embarga na surowce energetyczne. Wykonawca szacuje, iż koszty zakupu materiałów granitowych i masy mineralno-asfaltowej wzrosły o ponad 120% w stosunku do cen zawartych w ofercie przetargowej. Zastrzega sobie także wystąpienie w najbliższym czasie o kolejne zwiększenia środków z tytułu wzrostu innych materiałów i usług związanych w tym przypadku z urządzeniem terenów zielonych, małą architekturą i branżą elektryczną.
Pismo wykonawcy jest obecnie analizowane przez samorząd gminny. Badane są zwłaszcza uwarunkowania prawne, ekonomiczno - finansowe i społeczne. Z treścią pisma zapoznali się również radni Rady Miejskiej w Krobi. Jednocześnie pragniemy poinformować, iż firma Polskie Surowce Skalne Sp. z.o.o. Grupa Budowlana została wezwana przez Gminę Krobia do natychmiastowego powrotu na plac budowy i zintensyfikowania prac na podstawie obecnie obowiązującej umowy - podaje gmina Krobia.
Źródło: Facebook/Gmina Krobiapasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę