iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Piaski

Problemy z zasięgiem spowodowane nielegalnym wzmacniaczem?

2020-11-10 13:11:00

Zdjęcie: Archiwum
W ostatnim czasie w Piaskach nastąpiło pogorszenie jakości usług jednej z sieci telefonicznych. Problemy mogą być spowodowane zainstalowaniem nielegalnego wzmacniacza GSM.

Wzmacniacze GSM lub repeatery GSM to urządzenia służące wzmacnianiu sygnału. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że przepisy zezwalają na ich instalację tylko operatorom telekomunikacyjnym.
 
 
Nielegalnie zainstalowany wzmacniacz może spowodować zakłócenia sieci telefonicznej. I prawdopodobnie właśnie z takim przypadkiem mamy do czynienia w Piaskach.
 
 
Dlaczego tak ważne jest, aby wzmacniacz sygnału był zainstalowany i skonfigurowany przez operatora? Ponieważ samowolne instalacje tego typu powodują na ogół bardzo poważne problemy z funkcjonowaniem sieci komórkowych w promieniu nawet kilku kilometrów: znaczące pogorszenie jakości rozmów, a nawet zanik sygnału. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której nieautoryzowana instalacja repeatera uniemożliwia szybkie wezwanie pomocy przez osoby przebywające w promieniu generowanych przez urządzenie zakłóceń. Nietrudno też wyobrazić sobie, jak dramatyczne może to nieść ze sobą konsekwencje - informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej.
 
W związku z informacjami o pogorszeniu jakości usług telefonicznych samorząd gminy Piaski zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie do operatora sieci.
 
- W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo, z którego wynika, że potwierdzone są w dziale technicznym szerokopasmowe zakłócenia. Problemy te zostały zgłoszone do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który podejmie stosowne działania. Nie jest wykluczone, że ktoś na terenie Piasków zainstalował nielegalny wzmacniacz GSM. Po namierzeniu sygnału zostanie nakazany demontaż, a właściciel za używanie nielegalnego urządzenia, może zostać ukarany karą grzywny. Zanim UKE dokona identyfikacji sygnału, zwracamy się z prośbą o zdemontowanie nielegalnego wzmacniacza - informuje gmina Piaski.
 
 
Kara za nielegalną instalację wzmacniacza może okazać się sporym wydatkiem. Jak informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej za tego typu działania grozi kara grzywny do 1000 zł, a w przypadku uporczywego działania - ograniczenia lub pozbawienie wolności do lat 2.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iGostyn.pl


Źródło: Facebook/Gmina Piaski/UKEW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl