iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Profesjonalny makijaż ślubny

Makijaż ślubny to jeden z kluczowych elementów ślubnej stylizacji. Nie tylko suknia ślubna potrafi pięknie podkreślić urodę panny młodej, ale przede wszystkim jej makijaż. W tym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego nie warto oszczędzać na ślubnym makijażu i dlaczego dobrze jest oddać się w ręce profesjonalisty.

Nadal wiele kobiet przygotowując się do ślubu, najwięcej czasu poświęca na wybór sukni ślubnej. Jednocześnie zapominając, że nie tylko kreacja jest ważna, ale także makijaż. Powinny pamiętać o tym nie tylko osoby, które mają zamiar pobrać się latem, ale także te, które wybierają chłodniejszą porę roku. Panna młoda zawsze jest w centrum uwagi, co chwile jest fotografowana, do tego dochodzi stres no i oczywiście stały ruch. Codzienny makijaż ma prawo nie wytrzymać, dlatego aby make up utrzymał się całą noc konieczne jest zdecydowanie się na usługę profesjonalnej wizażystki.

 

Dlaczego to jest tak ważne?

Makijaż ślubny to połączenie makijażu dziennego, wieczorowego i telewizyjnego. Większość kobiet w swojej kosmetyczce nie posiada takich produktów jakie do swojej dyspozycji mają profesjonaliści. Makijaż musi być tak wykonany, aby dobrze prezentował się w każdych warunkach, zarówno przy świetle dziennym, sztucznym jak i na zdjęciach. Taki make up to jeden z trudniejszych makijaży. Jeśli już wybierzemy wizażystkę warto poczytać o niej opinie lub podpytać znajomych. Jeśli nie chcemy się zawieść, konieczne jest przeprowadzenie makijażu próbnego. Warto też mieć swoją wizję makijażu, a następnie umówić się do kosmetyczki na próbne wykonanie go w godzinach, w których będzie można zobaczyć ich kilka wersji. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i nerwy. Makijażystka w dniu ślubu nie będzie eksperymentować, bo będzie już dokładnie wiedziała, jakich kolorów użyć. W przypadku makijażu wykonanego przez profesjonalistkę, nie powinien on wymagać żadnych poprawek przez całą noc. Do swojej torebki będziecie mogły wrzucić jedynie kilka kosmetyków.

 

Awaryjna torebka, czyli jakie kosmetyki wrzucić do torebki w dniu ślubu?

Korzystając z pomocy profesjonalisty, mamy pewność, że będziemy wyglądać pięknie przez całą noc, czasem jednak może się zdarzyć, że nawet najlepszy makijaż będzie potrzebował kilka, małych poprawek, jak np. poprawa ust. Gdy wykonujemy makijaż u profesjonalnej kosmetyczki wielkie poprawki nam nie będą potrzebne, dlatego nie potrzebujemy zbyt wielu kosmetyków w torebce. Wrzućmy jednak do torebki szminkę, puder lub specjalne bibułki matujące, na wypadek gdyby nasza cera nieoczekiwanie zaczęła się świecić.

 

Zatem jeśli któraś z przyszły pań młodych zastanawiała się, czy jest sens udać się na ślubny makijaż do profesjonalisty. Odpowiadamy bez dwóch zdań, to konieczność!

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

zamów reklamę