iGostyn.pl reklamy
Gmina Krobia

Projekt edukacyjny i festyn ekologiczny

Zdjęcie: Facebook/Gmina Krobia

Festynem ekologicznym zakończył się realizowany przez krobski samorząd projekt „Organizacja zajęć edukacyjnych i festynu ekologicznego dla mieszkańców gminy Krobia”, którego odbiorcami byli przede wszystkim uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Krobi.

W ramach wydarzenia odbyła się m.in. ekogra miejska, w ramach której 225 dzieci miało okazję sprawdzić w praktyce swoją wiedzę i umiejętności w zakresie gospodarki odpadami, ochrony drzew czy też innych aspektów ekologii. Zorganizowano też spotkanie z przedstawicielami Koła Łowieckiego „Łowca” w Krobi, którzy opowiedzieli uczniom nie tylko o swojej działalności, ale przede wszystkim o znaczeniu zwierząt w ekosystemie.
 
Sporo radości sprawiła dzieciom wystawa, na której prezentowane były wcześniej przygotowane przez nie podczas zajęć roboty z materiałów wtórnych, ekologiczne torby oraz makieta ekologicznego osiedla.
 
Festyn jak i cały projekt, którego był on częścią, przyczyniły się do budowania w uczniach postawy szacunku dla przyrody, podejmowania różnych działań na rzecz ochrony środowiska we własnym otoczeniu, zdobycia i poszerzenia wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej czy też zapoznania ze skutkami niewłaściwego gospodarowania człowieka na Ziemi. Była to też okazja do zabawy i interakcji z rówieśnikami, co jest niezbędne dla rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci biorących udział w projekcie. Podkreślmy, że podobne inicjatywy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu świadomości ekologicznej u najmłodszych, co ma nieocenione znaczenie dla przyszłości naszej planety.
 
Projekt, który zamknął się kwotą 8 tys. zł., w całości sfinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” Część 2)- Fundusz Ekologii.

 

Źródło: Facebook/Gmina Krobiapasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę