iGostyn.pl reklamy
Z policji

Prowadził pod wpływem narkotyków. On i pasażer mieli również przy sobie niedozwolone substancje

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego na terenie Gostynia zatrzymali 21-latka, który kierował samochodem, będąc pod wpływem narkotyków i posiadał metamfetaminę. Dodatkowo zatrzymali 23-letniego pasażera, który odpowie za posiadanie metamfetaminy i marihuany. Policjanci zabezpieczyli łącznie około 55 gramów nielegalnych substancji.

16 grudnia br. policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu patrolując ulicę Bojanowskiego w Gostyniu, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Volkswagena. Pojazdem kierował 21-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. W trakcie kontroli mundurowi nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Badanie testerem wykazało, że 21-latek kierował pod wpływem zabronionych substancji. Dodatkowo okazało się, mężczyzna ukrył w odzieży cztery woreczki ze skrystalizowaną substancją. Wstępne badanie wykazało, że jest to metamfetamina.

Podejrzenia mundurowych wzbudził także pasażer pojazdu. 23-letni mieszkaniec powiatu śremskiego także posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci znaleźli zwitki foliowe, w których znajdował się susz roślinny o zapachu i wyglądzie charakterystycznym dla marihuany oraz woreczek z zawartością skrystalizowanej substancji. Badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to marihuana i metamfetamina.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 55 gramów substancji psychotropowych i środków odurzających.

21-letniemu kierującemu pojazdem zostało zatrzymane prawo jazdy. Jeżeli wynik z pobranej do badań krwi, potwierdzi zawartość narkotyków w organizmie, mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod działaniem niedozwolonej substancji. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu do roku pozbawienia wolności

Natomiast 23-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę