iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Przedświąteczne kolędowanie z seniorami

21 grudnia w Dziennym Domu Seniora w Gostyniu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Polska 2050, przedświąteczne kolędowanie. 

Seniorzy to środowisko szczególnie narażone na wykluczenie społeczne, czego często skutkiem jest samotność. Członkowie stowarzyszenia Polska 2050 chcieli w sposób symboliczny dać namiastkę magii Świat Bożego Narodzenia. To czas kiedy wszyscy powinni być razem. Spotkanie pozwoliło na nawiązanie relacji międzypokoleniowych, wywołanie mnóstwa uśmiechów, ciekawych rozmów i wspomnień. Seniorzy chętnie dzielili się swoimi odczuciami a nawet historiami ze swojego życia. Zaśpiewanie kilkunastu kolęd i piosenek świątecznych w formie karaoke cieszyło się ogromnym zaangażowaniem seniorów i scaliło więzi między nimi. Wszyscy podopieczni domu seniora otrzymali drobne upominki oraz symboliczne cyprysiki w formie choinek. W efekcie końcowym seniorzy poprosili aby do takich spotkań dochodziło częściej. 
 
 
- To miód na nasze serce, spotkanie to pokazało, że to co robimy naprawdę jest ważne i wartościowe. Ludzie potrzebują uwagi, wsparcia i bycie zauważonym w tym szybko pędzącym świeciepowiedziała liderka powiatu gostyńskiego, Mariola Smektała.
 
 
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim seniorom życzono zdrowia, radości i ciepłych chwil w czasie świat i w całym przyszłym roku.
 
W wydarzeniu wzięli udział członkowie Stowarzyszenia Polska 2050, w tym liderka powiatu gostyńskiego Mariola Smektała. Liderka struktur województwa wielkopolskiego Magdalena Paszyn, lider Poznania Piotr Patalas oraz lider powiatu kościańskiego i członek zarządu województwa Dawid Murek.
 
Szczególne podziękowania kierowane są do sponsora upominków Gostyńskiej Spółdzielni Mleczarskiej.pasek reklamaCzytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę