iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Ważne sprawy

Przekażą pieniądze dla szpitala

2020-03-19 11:40:00

Zdjęcie: Archiwum
Zarząd Powiatu Gostyńskiego zdecydował o przekazaniu na rzecz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej 100 000 złotych na zakup potrzebnego sprzętu. Decyzja ta związana jest z koniecznością przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19. Szpital wyposażony zostanie w nowe kardiomonitory, ssaki próżniowe, a także środki ochrony osobistej dla pracowników.

Gostyński szpital  zwrócił się do Zarządu Powiatu Gostyńskiego o pomoc w zakupie potrzebnego sprzętu. Chodzi o dwa kardiomonitory wraz centralą monitorującą oraz dwa ssaki próżniowe, które uzupełniać mają terapię oddechową na stanowiskach intensywnego nadzoru i opieki w szpitalu. Na chwilę obecną zabezpieczenie sprzętowe gostyńskiego SPZOZ jest wystarczające, ale trzeba być gotowym na większe wyzwania.

 

Potrzeby szpitala związane są z koniecznością przygotowania się na ewentualne zapobieganie lub minimalizowanie skutków występowania koronawirusa w powiecie gostyńskim.

 

Ponadto, w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu pracy personelu medycznego, Zarząd Powiatu Gostyńskiego zdecydował o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników szpitala.

 

Na spotkaniu z samorządowcami reprezentującymi gminy powiatu gostyńskiego samorządowcy zadeklarowali dodatkową pomoc dla szpitala. Poza 100 tysiącami powiat gostyński mam zamiar przekazać jeszcze 55 tysięcy. Gminy z kolei chcą łącznie przeznaczyć na ten cel dodatkowe ponad 400 tysięcy zł.

 

Walka z koronawirusem wymaga od samorządów podejmowania odpowiedzialnych decyzji finansowych. W związku z tym Zarząd Powiatu Gostyńskiego zrezygnował z przeprowadzenia w roku 2020 części planowanych projektów. W tym roku na pewno nie zostanie ogłoszony PGS - Program Grantów Społecznych. Środki, które miały być przeznaczone na ten cel (ponad 50 tys. zł), Zarząd proponuje przeznaczyć na zapobieganie i walkę ze skutkami epidemii w naszym powiecie. Ponadto wstępnie w porozumieniu z gminą Piaski planowane jest podjęcie decyzji o rezygnacji bądź ograniczeniu dużych imprez. Chodzi o Powiatowe Zakończenie Lata czy Dożynki Powiatowe. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogą zasilić fundusze potrzebne na zarządzanie kryzysowe.

Źródło: Starosta Gostyński Robert MarcinkowskiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl