iGostyn.pl reklamy
Z policji

Przekroczył prędkość o 20 km/h. Okazało się, że miał cofnięte uprawnienia

Spore problemy czekają kierowcę, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Mężczyzna o 20 kilometrów na godzinę przekroczył prędkość, a do tego kierował mimo cofniętych uprawnień. Policjanci za zbyt szybka jazdę nałożyli na niego mandat karny. Oprócz tego czeka go sprawa karna. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali samochód osobowy do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem przez kierującego dozwolonej przepisami prędkości o 20 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny w kwocie 200 złotych.

Szybko okazało się jednak, że konsekwencje prawne mieszkańca Milicza będą dużo poważniejsze. Mundurowi ustalili, że 26-latek prowadził samochód pomimo wydanej w 2022 roku przez Starostę Powiatu Milickiego decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawca przestępstwa drogowego nie mógł kontynuować podróży.
 

Kierujący, którzy decydują się wsiąść za kierownice pojazdów mając cofnięte uprawnienia do ich prowadzenia, muszą się liczyć z zakazem kierowania, a nawet z karą pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę