iGostyn.pl reklamy
Z policji

Przekroczył prędkość, próbował przekupić policjantów

Do 10 lat więzienia grozi 54-latkowi, który kierując Toyotą przekroczył dozwoloną prędkość. W zamian za odstąpienie od ukarania go, próbował wręczyć policjantom łapówkę. Mieszkaniec powiatu słupeckiego usłyszał zarzut usiłowania wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gostyńskiej jednostki Policji podczas służby pełnionej na drodze krajowej nr 12 na obwodnicy Borku Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Toyotą, który przekroczył prędkość. Mieszkaniec powiatu słupeckiego jechał o 31 km/h za szybko.

Kierujący zamiast okazania dokumentów do kontroli, wyjął ze schowka plik banknotów i próbując go przekazać policjantowi prosił aby nie nakładał na niego mandatu ani punktów karnych. Funkcjonariusz poinformował mężczyznę o konsekwencjach wręczania korzyści majątkowej i ponownie nakazał kierującemu okazanie dokumentów.

54-latek wykonał polecenie, jednakże gdy policjanci wsiedli do radiowozu, poszedł za nimi i ponownie próbował wręczyć im 800 złotych za odstąpienie od mandatu i punktów karnych tłumacząc, że jest kierowcą zawodowym. Pieniądze włożył do wnętrza radiowozu.

W związku z próbą wręczenia funkcjonariuszowi korzyści majątkowej 54-latek został zatrzymany. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę