iGostyn.pl reklamy
Z policji

Przesłał fałszywy link, aby sfinalizować transakcję

Po raz kolejny policja ostrzega przed oszustami. W ostatnim czasie podjęto próbę oszukania mieszkanki powiatu gostyńskiego.

Mieszkanka naszego powiatu otrzymała wiadomość na WatsApp o zainteresowaniu przedmiotem, który wystawiła na OLX. Oszust przesłał link do fałszywej strony aby sfinalizować transakcję. Na szczęście kobieta nie dała się oszukać - informuje KPP Gostyń.

 

Jak działają oszuści na OLX?

  • Osoba sprzedająca wystawia rzecz na OLX. Za pośrednictwem aplikacji WhatsApp kontaktuje się "kupiec", pytając czy oferta jest aktualna. Proponuje zakup połączony z opcją przesyłki kurierskiej. Sprzedający ma wejść w link, który rzekomo ma doprowadzić do tego, że sprzedający otrzyma płatność z góry za przesyłkę.
  • Oszust wysyła link prowadzący do fałszywej strony, która łudząco przypomina oryginalną stronę OLX, czy firmy kurierskiej.
  • Pokrzywdzony po kliknięciu w link znajduje formularz, w który ma wpisać dane, między innymi numer karty bankowej, datę jej ważności, trzycyfrowy numer CVC, czasem jest też proszony o zalogowanie się do swojego konta, czy też podanie wysokości dostępnych środków.
  • Następnie pokrzywdzony nie przewidując zagrożenia podaje kody autoryzacyjne uzyskiwane ze swojego banku, nie czytając ich treści. W ten sposób autoryzuje nieuprawnione, przestępcze transakcje ze swojego rachunku. W tym momencie przestępca kradnie oszczędności z konta. Płaci kartą pokrzywdzonego za pomocą aplikacji płatniczej lub wypłaca nią gotówkę w bankomacie.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę