iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Przetarg na drugą obwodnicę w 2021 roku

Zdjęcie: gostyn.pl
Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak wziął udział w spotkaniu poświęconym planom realizacji Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030 oraz inwestycjom drogowym w kolejnych latach. Przywiózł z Warszawy potwierdzenie ogłoszenia przetargu na projekt i budowę obwodnicy Gostynia już w przyszłym roku.

W spotkaniu wziął udział Rafał Weber, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury oraz osoby odpowiedzialne w resorcie za przygotowanie i realizację Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030, a także samorządowcy zainteresowani Programem. Stąd udział w spotkaniu burmistrza Gostynia, który pytał pracowników Ministerstwa Infrastruktury o obwodnicę Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12. Jerzy Kulak usłyszał w Ministerstwie deklarację, że ogłoszenie przetargu w formule zaprojektuj i wybuduj planowane jest w roku 2021.

 

Przypomnijmy obwodnica drogi krajowej nr 12 znalazła się w Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030 ogłoszonym przez Ministerstwo Infrastruktury. Długość planowanego odcinka wyniesie 17 km. Jej koszt szacowany jest na 340 mln złotych.

 

- Na spotkaniu w ministerstwie padło kilka ważnych deklaracji ze strony rządowej. Podkreślano wolę realizacji Programu 100 obwodnic, zapewniano o zabezpieczonym finansowaniu na ten cel. Padły też konkrety dotyczące Gostynia, czyli termin ogłoszenia przetargu i planowany przez stronę rządową koszt jej wybudowania. Przez ostatnie 10 lat pełnienia funkcji burmistrza byłem w ministerstwach odpowiedzialnych za budowę obwodnic wielokrotnie. Spotykałem się z przedstawicielami kilku rządów z różnych opcji politycznych. Ale dopiero wczoraj wychodząc z Ministerstwa Infrastruktury wyszedłem w pełni zadowolony, z konkretem dla Gostynia i z realnym widokiem na tak wyczekiwaną przecież przez nas obwodnicę – podsumowuje spotkanie burmistrz Gostynia Jerzy Kulak.

 

 

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę