iGostyn.pl reklamy
Z policji

Przewoził autobusem głównie młodzież. Mieszkaniec powiatu gostyńskiego był po użyciu alkoholu

Zdjęcie: KPP Śrem

Wczoraj śremscy policjanci prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Mundurowi z prewencji i drogówki w Śremie udaremnili dalszą jazdę kierującemu autobusem, który wiózł głównie młodzież szkolną. Mieszkaniec powiatu gostyńskiego był w stanie po użyciu alkoholu.

O godz. 07.27, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że kierujący autobusem, który jedzie w kierunku Śremu, jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Osoba, która była pasażerem autobusu zauważyła, że kierowca jechał niebezpiecznie i nienaturalnie się zachowywał.

Patrole prewencji i drogówki w Śremie na ul. Gostyńskiej zatrzymały autobus do kontroli drogowej. Niestety, okazało się, że kierujący pojazdem, 60-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, był w stanie po użyciu alkoholu. Miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy uprawnienia do kierowania i dalej on oczywiście nie pojechał.

W autobusie wszystkie miejsca były zajęte, głównie przez młodzież, która jechała do szkoły. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Szybko podstawiono drugi autobus z innym kierowcą, do którego przesiedli się pasażerowie.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Źródło: KPP Śrem/ Ewa Kasińska
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę