iGostyn.pl reklamy
Pępowo

Przewoził pranie, musi zapłacić 2 tys. zł

Zdjęcie: WITD Poznań

W Pępowie inspektorzy z leszczyńskiego oddziału WITD w Poznaniu zatrzymali pojazd przewożący pranie. Podejrzewali jego przeładowanie. Mandat za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o ponad tonę wyniósł 2 tys. zł.

Warto dodać, że pojazd należy do przedsiębiorcy, który wielokrotnie był karany za przeładowanie, wcześniej jednak maksymalny mandat wynosił 500 zł. 

 

- 14 lutego inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu kontrolowali drogi powiatu gostyńskiego. Podczas patrolu w Pępowie zauważyli pojazd, który przewoził pranie do pralni. Z uwagi na podejrzenie przeładowania bus został wyeliminowany z ruchu drogowego i sprowadzony na punkt kontroli wagowej. Ważenie wykazało, że pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 3,5 t znacząco przekroczył dopuszczalne normy ładowności i to aż o 1,3 t. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł oraz nakazano mu doprowadzenie pojazdu do stanu normatywności, czyli przeładowania nadmiaru ładunku na inny pojazd. Warto dodać, że kontrolowany przedsiębiorca już wielokrotnie był karany za naruszenie przepisów za przeładowanie pojazdu, jednak wcześniej maksymalny mandat karny wynosił maksymalnie 500 zł - wyjaśnia Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

Źródło: WITD Poznańpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę