iGostyn.pl reklamy
Z policji

Przez prędkość przez najbliższe trzy miesiące muszą korzystać z zastępczego transportu

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, jest jedną z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Nie wszyscy jednak traktują poważnie informację o osobach ciężko rannych, czy zabitych w zdarzeniach drogowych. Nadal kierujący przekraczają dopuszczalną prędkość.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu podczas codziennej służby kontrolują kierujących pod kątem przekraczania dopuszczalnej prędkości. Wykorzystują do tego laserowe mierniki prędkości. Nadal niestety spotykają się z kierującymi, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego. Wysokie mandaty, duża liczba punktów, a nawet czasowe zatrzymanie uprawnień na trzy miesiące za wykroczenia polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości, nie odstraszają!

W ostatnim czasie o surowości przepisów przekonało się kolejnych dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkość.

Pierwszy z nich w miejscowości Krzekotowice, gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość do 50 km/ h poruszał się z prędkością 106 km/h. Brawurową jazdę Oplem przerwała gostyńska drogówk.a 19-letni mieszkaniec powiatu rawickiego otrzymał grzywnę w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych.

Drugi kierujący rozpędził się w Grabobogu do 92 km/h, w miejscu, gdzie mógł poruszać się maksymalnie 40 km/h. Po zatrzymaniu Audi do kontroli drogowej, okazało się, że pojazdem kieruje 34-latka z powiat gostyńskiego. Kobieta otrzymała mandat w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Obaj kierowcy, oprócz wysokich grzywien i punktów, przez trzy miesiące nie będą mogli poruszać się pojazdami, z uwagi na zatrzymane prawo jazdy!

Nawet nieznaczne przekroczenie prędkości, znacząco wpływa na to, jak ciężkie mogą być obrażenia ofiar wypadków drogowych! Najdotkliwsze kary finansowe nie zwrócą życia poszkodowanym!

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę