iGostyn.pl reklamy
Rolnictwo

Przygotowanie kombajnu do zimy. Jakie są podstawowe prace?

Przyszedł czas na konserwację rolniczych maszyn. Tym, którzy nie wiedzą, jak należy się zabrać za przygotowanie kombajnu do zimy, spieszymy z pomocą!

Kombajn to obecnie niezastąpiona maszyna rolnicza. By służyła jak najdłużej trzeba o nią odpowiednio zadbać.

 

Największym zagrożeniem są zniszczenia korozyjne, które powodowane są przez wodę, która osadza się w różnych trudno dostępnych elementach maszyny. Na konserwację składają się takie prace jak: czyszczenie, usuwanie korozji, zabezpieczenia antykorozyjne, smarowanie, zabezpieczenie maszyny.

 

Przed konserwacją najpierw należy maszynę wyczyścić. Najlepiej zrobić to na otwartym powietrzu. W tym celu należy włączyć silnik, młocarnię i wentylator na pełne obroty, na co najmniej pół godziny. Odradzane jest używanie do tego celu wody.

 

Nie można zapomnieć też o zdemontowaniu pasów napędowych, łańcuchów, przenośników łańcuchowych czy listwy tnącej. Pasy napędowe po zdjęciu z kół należy umyć w ciepłej wodzie, osuszyć i przesypać talkiem lub zastosować specjalny. Powinny być przechowywane w pomieszczeniach zamkniętych, z dala od źródeł ciepła, zabezpieczone przed działaniem promieni słonecznych, przy niskiej wilgotności (mniejszej niż 20%).

 

Ślady korozji i łuszczące się powłoki malarskie dobrze jest usunąć. Śruby i inne tego typu rzeczy najlepiej pokryć specjalnym środkiem antykorozyjnym.

 

Wszelkie rady związane z takimi pracami powinny być zawarte w instrukcji obsługi kombajnu.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mag-bull

ubojnia gola

KOJS SKUP BYDŁA I TRZODY CHLEWNEJ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

zamów reklamę