iGostyn.pl reklamy
Gmina Gostyń

Przyjęli budżet gminy na 2022 rok

Zdjęcie: Archiwum
20 „za” i 1 głos wstrzymujący się to wyniki głosowania nad uchwałą budżetową gminy Gostyń na rok 2022. Nad budżetem Gostynia na przyszły rok radni pracowali na XXXIII sesji, która odbyła się w czwartek 16 grudnia 2021 roku.

Zgodnie z uchwałą budżetową dochody w 2022 roku wyniosą ponad 121 mln zł, a wydatki ponad 134 mln zł. Na wydatki majątkowe, czyli na różnego rodzaju inwestycje zaplanowano ponad 21 mln złotych.

 

Wśród nich znalazły się m.in. inwestycje: budowa łącznika ul. Leszczyńskiej z ul. Górną, budowa kanalizacji sanitarnej w Siemowie, budowa ciągu pieszo-rowerowego z Gostynia do Kunowa, budowa ul. Droga do Klasztoru. W 2022 roku gmina podejmie się kompleksowego remontu Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostynia, na to zadanie samorząd pozyskał dofinansowanie z programu „Polski Ład”. W przyszłym roku w gostyńskiej bibliotece dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu wybudowana zostanie Mediateka. W 2022 roku kontynuowany będzie remont kamienicy usytuowanej przy ul. 1 Maja 1, na który samorząd w tym roku otrzymał wsparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

W ramach programu Gostyń EKOlogiczny samorząd zarezerwował po raz kolejny pieniądze na dotacje dla wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła oraz na program budowy przydomowych oczyszczalni. W przyszłym roku wykonane zostaną także nasadzenia śródpolne – na terenie gminy posadzonych zostanie ponad 300 drzew, głównie miododajnych i ponad 300 krzewów.

 

Radni zabezpieczyli w budżecie na rok 2022 również środki niezbędne do utrzymania bezpłatnej komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Nie zabraknie także środków na sprzątanie miasta, a także utrzymanie miejskiej zieleni. W budżecie zabezpieczono także środki na Fundusz sołecki, a zadania które będą realizowane w kolejnym roku zgłaszały zebrania wiejskie poszczególnych sołectw.

 

Najwięcej pieniędzy, bo ponad 50 mln zł, gmina Gostyń wyda na zadania związane z oświatą i edukacją, w tym m.in. na utrzymanie szkół i przedszkoli, dotacje dla niepublicznych przedszkoli i żłobków. Ponad 29 mln zł zostanie wydanych na pomoc społeczną.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę