iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Puchar Polski w kolarstwie szosowym

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl/KKS

W dniach 7-8 maja 2022 roku, w Gostyniu i okolicy odbył się Puchar Polski w kolarstwie szosowym, Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W pierwszym dniu zawodów zawodnicy startowali w jeździe indywidualnej na czas na odcinku drogi Brzezie – Maciejewo. W drugim dniu odbyły się wyścigi ze startu wspólnego na 19 km rundzie wokół Gostynia ze startą i metą przy stadionie OSiR.

 

Wyścigi rozgrywane były w następujących kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior (chłopcy i dziewczęta) oraz elita kobiet.

 

W wyścigach jazdy na czas udział wzięło około 250 osób, w wyścigach ze startu wspólnego około 400 zawodników. Zawodnicy reprezentowali przeszło 60 klubów z terenu całej Polski. Wśród uczestników byli wielokrotni reprezentanci Polski w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, w zawodach Pucharu Narodów, zarówno na szosie jak i torze.

 

Zawody zostały przeprowadzone sprawnie dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Gminę Gostyń oraz pomocy lokalnych firm (użyczenie samochodów) i jednostkom strażackim pracującym przy zabezpieczeniu przejazdu peletonów wyścigów.

Źródło: powiat.gostyn.pl/KKS

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

CONDITOR UBEZPIECZENIA POGORZELA
zamów reklamę