iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Refundacja podatku VAT za ogrzewanie gazem. Sprawdź szczegóły

Powstało nowe świadczenie dla gospodarstw domowych - refundacja podatku VAT dla odbiorców paliw gazowych do celów grzewczych. Kto może na nie liczyć? Jak podaje rząd, skorzystać mogą z niego domy, które używają gazu do celów grzewczych. Jeśli więc korzystasz z gazu tylko do gotowania czy podgrzewania wody - świadczenie nie będzie przysługiwać. Inną sprawą jest kryterium dochodowe. 

Refundacja poniesionych kosztów podatku VAT dotyczy gospodarstw domowych, które ogrzewają się gazem i spełniają kryterium dochodowe dodatku osłonowego.

Zwrot przysługuje tym gospodarstwom domowym, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Zwrot VAT mają rozliczać samorządy. Wniosek należy składać w urzędzie gminy.

Wniosek o refundację jest dostępny stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Refundacja podatku VAT będzie dotyczyć ok. 300 tys. gospodarstw domowych.

Możesz złożyć wniosek o refundację podatku VAT za paliwo gazowe dla swojego gospodarstwa domowego, jeśli paliwo to dostarczono w okresie od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. Do wniosku dołącz opłaconą fakturę VAT za dostarczone paliwo i dowód jej opłacenia. Główne źródło ogrzewania musi być zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

 

Wzór wniosku można znaleźć TUTAJ.

Źródło: gov.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę