iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Remonty w oświatowych placówkach

2019-09-24 15:09:30
Zdjęcie: gostyn.pl
Jak co roku wakacyjne miesiące były okresem wzmożonych prac remontowych w placówkach oświatowych gminy Gostyń. W tym czasie wykonano prace za ponad 1,6 mln złotych.

Najdroższe remonty wykonano w Szkole Podstawowej nr 3 i w Przedszkolach Miejskich nr 1 i nr 5. W „trójce” wyremontowano boisko za ponad 400 tys. zł oraz 4 sale lekcyjne i szatnie uczniowskie za 14 tys. zł. W Przedszkolu nr 1 najkosztowniejsza okazała się budowa pomieszczenia gospodarczego, która wyniosła 130 tys. zł, natomiast w „piątce” wymiana ogrodzenia za ponad 120 tys. zł.

 

Zmiany nastąpiły także w pozostałych gminnych podstawówkach. Większość prac obejmowała remont lub odświeżenie sal lekcyjnych. W Daleszynie wyremontowano także łazienki szkolne. W Goli i Siemowie boiska szkolne nabrały nowego wyglądu.

 

Już wkrótce z nowego boiska będą mogli się cieszyć także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. W ramach inwestycji w tej szkole wykonano nową nawierzchnię boiska wielofunkcyjnego i zamontowano sprzęt sportowy. Prace wykonuje firma SODEX Sp. z o.o. ze Złotników. Budowa boiska wielofunkcyjnego zakończy się do 30 września 2019 roku.

Źródło: gostyn.pl


Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet