iGostyn.pl reklamy
Gmina Gostyń

Rewitalizacja stawu i terenów przyległych

Zdjęcie: gostyn.pl

Do poniedziałku 15 lipca 2024 roku do godz. 10.00 firmy mają czas na złożenie swoich ofert w przetargu na rewitalizacje stawu i terenów przyległych przy ul. Sportowej w Gostyniu.

Przypomnijmy, Gmina Gostyń pozyskała ponad milion złotych na modernizację stawu i zagospodarowanie terenu zielonego przy ul. Sportowej w Gostyniu. Dzięki unijnemu wsparciu powstanie w mieście kolejne, zielone miejsce wypoczynku dla mieszkańców, które wykorzysta niedostępne do tej pory miejsce w naszym mieście.

W ramach pozyskanego dofinansowania odbudowany zostanie staw przy ul, Sportowej. Wybudowany zostanie drewniany pomost, fontanna, a wokół stawu powstanie również drewniane opłotowanie. Powstanie w tym miejscu ścieżka spacerowa, staną ławeczki. Na terenie zielonym posadzone zostaną niskie krzewy uzupełnione na fragmencie grupami róż okrywowych, tawuł, kolkwicji chińskiej i hortensji bukietowych. Koło stawu stanie ażurowa altana, powstanie specjalne miejsce do grillowania wraz z drewnianymi ławeczkami.

Zmodernizowana zostanie kanalizacja deszczowa przy stawie, a także wykonane zostanie nawodnienie terenu zielonego przy ulicy Sportowej, które wykorzystywać będzie zatrzymaną wodę ze stawu.

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę