iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Robot sprzątający czy zwykły odkurzacz?

Każdy musi sprzątać. Nowe technologie pozwalają na spore ułatwienie w tym względzie, jak np. roboty sprzątające. Czy warto w nie inwestować, czy może lepiej pozostać przy zwykłym odkurzaczu?

TRADYCYJNE ODKURZACZE

 

Zacznijmy od tradycyjnych odkurzaczy. Przy ich zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na siłę uciągu podawaną w l/s. Pokazuje ona, z jaką siłą brud jest zasysany do wnętrza urządzenia. Nie będzie miała tu znaczenia moc silnika, a zastosowana technologia. Może więc się zdarzyć, że kupując odkurzacz z dużą mocą silnika nie tylko osiągniemy słabe efekty sprzątania, ale i odczujemy je także w rachunku za prąd. Zwróć też uwagę na filtr - ten kiepskiej jakości sprawi, że część pochłanianych zanieczyszczeń powróci do pomieszczenia. Standardowe filtry w odkurzaczach to filtry HEPA. 

 

Na rynku możemy spotkać odkurzacze workowe, które będą najtańsze, trochę drożej wyjdzie zakup tych ze zbiornikiem na wodę czy odkurzaczy bezworkowych. Obecnie dostępne są też modele pionowe, bezprzewodowe lub przewodowe.

 

Co do ceny odkurzaczy - znajdziemy już takie w granicach 200 zł.

 

Tradycyjny odkurzacz dobrze sprawdzi się w przypadku większych zabrudzeń, które robot usunie tyko pobieżnie. 

 

ROBOTY SPRZĄTAJĄCE

 

Roboty sprzątające wystarczy włączyć, a same dotrą we wszystkie zakamarki. Nie ma przewodów, które mogły by się plątać czy ograniczać dostęp. Zmieszczą się pod meble. Najlepiej korzystać z nich na twardych powierzchniach, jednak poradzą sobie też z dywanami czy wykładzinami. Są małe, nie ma problemu z ich przechowywaniem.

 

Niestety przy dużym metrażu konieczne może okazać się kilkakrotne ładowanie urządzenia podczas sprzątania, czy czyszczenie szczotek. Minusem może być też niezbyt dokładne posprzątanie większych zanieczyszczeń, jednak przy codziennym, systematycznym sprzątaniu robot zda egzamin.

 

Cena też odgrywa tu znaczącą rolę - na rynku można spotkać modele wahające się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę