iGostyn.pl reklamy
Hobby

Rodzaje farb do malowania dla dzieci

Zdecydowana większość dzieci uwielbia malować, dlatego warto już od najmłodszych lat zaopatrzyć je w odpowiednie akcesoria. Tymi podstawowymi są oczywiście farby do malowania, dzięki którym mały artysta może tworzyć wyjątkowe dzieła i rozwijać się – zarówno pod kątem wyobraźni, jak też zdolności manualnych. Sprawdźmy zatem, które z produktów tego typu warto wybrać!

 

Farby do malowania dla dzieci – najpopularniejsze rodzaje

Istnieje wiele rodzajów farb do malowania, które znajdą zastosowanie zarówno w szkole, jak i domu. Oto te najpopularniejsze i najczęściej polecane, dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło wykazać się kreatywnością i przyjemnie spędzić czas!

  • Farby plakatowe. To bez wątpienia jedne z najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych farb przez najmłodszych. Mogą być używane bez lub z minimalną ilością wody, zapewniając intensywne barwy. Posiadają bardzo dobre właściwości kryjące, a po wyschnięciu farba długo zachowuje swoją nasyconą barwę. Idealne do malowania na papierze, kartonie, a nawet drewnie czy szkle.

  • Farby akwarelowe. To kolejne, obok farb plakatowych, popularne farby do malowania, używane zwłaszcza w szkole, na lekcjach plastyki. Wymagają one użycia wody i posiadają postać twardych pastylek, które zmieniają swoją konsystencję pod wpływem mokrego pędzelka. Ich kolory są jasne i delikatne, dzięki czemu najczęściej wykorzystuje się je do malowania pejzaży oraz portretów.

  • Farby akrylowe. Nieco mniej popularne są farby akrylowe, co nie oznacza, że nie warto ich zakupić. Produkowane na bazie wody oraz żywicy akrylowej, odznaczają się bardzo intensywnymi kolorami, doskonałymi właściwościami kryjącymi oraz dużą odpornością na zabrudzenia czy działanie promieni słonecznych. Są polecane do nieco bardziej zaawansowanych prac, zapewniając naprawdę spektakularny efekt wizualny.

  • Farby do malowania palcami. Są one bardzo chętnie wykorzystywane przez najmłodszych – głównie ze względu na formę ich aplikacji. Nie stosuje się do nich pędzli, ale palce, co pozwala na precyzyjne tworzenie różnego rodzaju malowideł. Pod względem konsystencji oraz intensywności kolorów przypominają nieco farby plakatowe, a dodatkowo są w pełni bezpieczne dla skóry.

  • Farby do tkanin. To specjalny rodzaj farb, których używa się do zdobienia koszulek, toreb, a nawet tenisówek czy plecaków. Również one zapewniają intensywne kolory, a ich najważniejszą zaletą jest trwałość. Naniesione na tkaninę, nie zejdą nawet pomimo wielokrotnego prania!

 

Farby do malowania i inne akcesoria w Papiernicza.pl

Wszystkie wymienione wyżej farby do malowania dla dzieci znajdziesz w ofercie naszej hurtowni artykułów szkolnych i biurowych papiernicza.pl. Co więcej, polecamy również inne akcesoria do malowania, w tym pędzelki, podobrazia, sztalugi, tuby do rysunków oraz wiele innych artykułów. Dzięki nim Twoje dziecko będzie mogło realizować się w swojej pasji i przyjemnie spędzać czas. Sprawdź dostępne produkty i kupuj je zawsze w hurtowych cenach!

 

Zakupy w hurtownia papiernicza.pl

W naszym sklepie internetowym z artykułami papierniczymi, szkolnymi i biurowymi niezależnie od twojego statusu możesz liczyć na darmową dostawę. Chcąc zaoferować możliwie najlepsze warunki obsługi, dostępności produktów i cen oferujemy darmową wysyłkę już od 250 zł brutto. Dodatkowo każde zamówienie realizujemy w ciągu 24h w ramach godzin pracy firmy.

Dzięki naszym produktom szkolnym, biurowym i papierniczym w pełni wyposażysz dom i biuro w niezbędne materiały, które pomogą ci realizować zadania szkolne i obowiązki w pracy. Cieszymy się, że możemy obsługiwać klientów już od ponad 30 lat i z przyjemnością będziemy to robić kolejne 30 i więcej. Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do zakupów online na Papiernicza.pl!

 

Źródło: *Artykuł sponsorowanyTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę